Prima pagină » Știri » Tudorel Toader: „Eu nu mă războiesc cu nimeni, doar că nu pot accepta multele neadevăruri din ultima perioadă”

Tudorel Toader: „Eu nu mă războiesc cu nimeni, doar că nu pot accepta multele neadevăruri din ultima perioadă”

Tudorel Toader: „Eu nu mă războiesc cu nimeni, doar că nu pot accepta multele neadevăruri din ultima perioadă
Ministrul demisionar al Justiției, Tudorel Toader, precizează, marți, pe Facebook, că el nu se războiește cu nimeni, făcând referire la numeroasele precizări din ultima vreme, subliniind că nu poate accepta însă "multele neadevăruri din ultima perioadă".

„O altă simplă precizare ! Prin aceste replici, eu nu ma „războiesc” cu nimeni, doar că nu pot accepta multele neadevăruri din ultima perioadă!”, a scris, pe Facebook, Tudorel Toader.

Ministrul a revenit din nou la post-scriptum-urile care l-au făcut cunoscut printre internauți, potrivit cărora își va șterge postările într-un termen de o oră.

Tot marți, Tudorel Toader i-a răspuns și ministrului Transporturilor, Răzvan Cuc, în legătură cu „ordonanța pe achiziții” despre care ministrul spunea că a primit observații de la Ministerul Justiției, printre care și obținerea avizului CSAT, că prin adresa instituției nu a fost solicitat un asemenea aviz.

Ministrul demisionar al Justiției Tudorel Toader a scris și sâmbătă, pe pagina sa de socializare, că ministerul condus de el nu a întârziat și nici nu a blocat vreo procedură de avizare a actelor normative.

Liderii PSD au decis, miercuri, retragerea sprijinului politic pentru ministrul Justiției, Tudorel Toader. După mai multe întâlniri cu premierul Dăncilă și trimiterea la Cotroceni a propunerii de revocare, Toader și-a postat, joi seară, demisia pe pagina de Facebook.

Președintele Klaus Iohannis a anunțat deja că va lua o decizie săptămâna aceasta.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce soluții găsesc românii pentru facturile mari de la energie
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Nuntă surpriză în Guvernul României. Premierul Ilie Bolojan s-ar fi căsătorit în secret
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
Ce se întâmplă cu vremea în România până în primele zile din 2026. Anunțul meteorologilor
Click
Horoscop săptămâna 5-11 decembrie. Trei zodii își schimbă destinul și dau lovitura pe plan profesional
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
Concubina lui Ilie Bolojan, apariție impecabilă la Viena. Cum s-a prezentat Ioana, de mână cu premierul României
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Albert Einstein a avut dreptate: Timpul se scurge mai repede pe planeta Marte!