Prima pagină » Magazin » Un fost fotbalist a fost concediat de Sky Sports, după ce a venit beat la o emisiune

Un fost fotbalist a fost concediat de Sky Sports, după ce a venit beat la o emisiune

Un fost fotbalist a fost concediat de Sky Sports, după ce a venit beat la o emisiune
Jermaine Pennant, fost fotbalist în Premier League, a fost concediat de televiziunea Sky Sports, după ce s-a prezentat în stare de ebrietate la o emisiune. Situația lui Pennant a fost semnalată și de fani, care au taxat atitudinea acestuia pe site-urile de socializare.

În cadrul unui matinal la care a fost invitat, fostul fotbalist se exprima dificil, iar uneori vorbea fără sens. De altfel, starea pare că a fost semnalată și de ceilalți participanți în emisiune, care aveau momente în care evitau să îl întrebe ceva pe acesta.

„Jermaine Pennant era unul dintre invitații Sky Sports News pentru ziua de vineri, însă am decis să punem capăt înțelegerii. Decizia a venit după ce întreaga echipă de producție a constatat că Pennant nu se ridică la nivelul așteptărilor.” , au declarat reprezentanții Sky Sports, pentru Daily Mail.

Jermaine Pennant nu este la prima situație de acest gen. În 2004 a avut permisul suspendat 16 luni pentru că a condus beat, iar în 2005, tot pentru același motiv, a stat în arest 3 luni. Situația s-a repetat și în 2012, când a fost oprit de poliție și a primit opt săptămâni de închisoare cu suspendare.

Recomandarea video

Mediafax
Președintele Donald Trump ar putea veni la București. El va fi invitat la un summit NATO
Digi24
Orașul din România care ar putea avea primul tren suspendat. Tocmai s-au semnat studiile de prefezabilitate
Cancan.ro
Dan Bălan a făcut marele anunț, după apariția îngrijorătoare de la ultimul concert: 'Viața mea a luat o altă direcție'
Prosport.ro
FOTO. Renegatul lui Gigi Becali și-a părăsit soția și s-a cuplat cu ispita de la Insula Iubirii
Adevarul
Proiectul Artichoke: cum voia CIA să controleze comportamentul uman
Mediafax
Ilie Bolojan se întâlnește joi, la Bruxelles, cu Ursula von der Leyen. Agenda discuțiilor
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Cum ar vota cetăţenii Republicii Moldova dacă s-ar organiza un referendum privind unirea cu România. Ce arată un nou sondaj
Cancan.ro
Raportul toxicologic al lui Mario Berinde din Cenei e public. Ce au descoperit medicii legiști la analize. Detalii de ultimă oră din anchetă
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Cum se face ITP în 2026. Tot ce trebuie să știi: costuri, acte necesare și motive de respingere
Descopera.ro
Medicul gladiatorilor! Cine era omul care-i trata pe războinicii Romei?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Ce efect are activitatea umană asupra apelor din Arctica?