Prima pagină » Știri » ULTIMĂ ORĂ. Ludovic Orban îl propune pe Nelu Tătaru ministru al Sănătății

ULTIMĂ ORĂ. Ludovic Orban îl propune pe Nelu Tătaru ministru al Sănătății

26 mart. 2020, 10:26, Știri
ULTIMĂ ORĂ. Ludovic Orban îl propune pe Nelu Tătaru ministru al Sănătății

Ministrul Sănătății, Victor Costache, și-a dat demisia în plină epidemie de coronavirus, după o discuție cu premierul Orban. Secretarul de stat Nelu Tătaru va prelua interimar conducerea, a anunțat, joi, Ludovic Orban.

Premierul a declarat că a luat act de demisia lui Victor Costache. El a precizat că a făcut echipă cu Victor Costache și a luat decizii importante, subliind că îl va propune ministru pe secretarul de stat Nelu Tătaru.

„Regret demisia, dar o înțeleg și îi mulțiumesc pentru buna colaborare. Îi voi propune președintelui, pentur funcția de ministru al Sănătății pe secretarul de stat Nelu Tătaru Face parte din echipa de la ministerul Sănătății, este în prima linie a bătăliei contra coronavirusului, stăpânește tot planul de măsuri”, a declarat premierul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
A murit actrița Catherine O’Hara, cunoscută pentru rolurile din din Home Alone și Schitt’s Creek
Digi24
De ce și-au cerut scuze rușii față de ucraineni și ce motiv au invocat pentru greșeala lor (NYT)
Cancan.ro
Gafa lui Bobonete de la Românii au Talent. Gestul TOTAL deplasat făcut de jurat: 'Oare or exista și..'
Prosport.ro
FOTO, Cea mai frumoasă femeie din lume, imagini spectaculoase!
Adevarul
Cum poate Ciprian Ciucu să spargă blocada PSD? Primul avertisment primit în Consiliul General
Mediafax
Horoscop 31 ianuarie 2026: Zodiile care încheie luna ianuarie cu noi oportunități
Click
Imagini din interiorul casei lui Virgil Ianțu. Vila cu două niveluri, complet transformată după renovare: „O adevărată investiție, la care mă gândesc cu mândrie”
Digi24
Rețeaua Iran-Occident. Cum a construit fiul ayatollahului un imperiu care protejează familia Khamenei în caz de „apocalipsă” politică
Cancan.ro
Andra Măruță, însărcinată a treia oară? Legătura cu plecarea lui Cătălin Măruță de la Pro TV
Ce se întâmplă doctore
Dieta cu 5 mese pe zi a Ancăi Țurcașiu. Arată INCREDIBIL la 55 de ani și toată lumea se întreabă CUM reușește!
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
Un inginer aerospațial a cumpărat o mașină nouă și a încuiat-o în garaj timp de 40 de ani. O poveste rară din lumea auto
Descopera.ro
Stelele de mare controlează sute de picioare, deși nu au creier. Cum reușesc?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Mirii se retrag în dormitor în noaptea nunții. Tânăra nesătulă: o dată, de două ori, de trei, de patru…
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit cum s-a încheiat o eră enigmatică din istoria Pământului