Prima pagină » Știri » INCONȘTIENȚĂ. Șase răniți grav după ce un șofer care făcea live pe Facebook, în timp ce conducea nebunește, a provocat un accident în lanț. Momentul impactului a fost transmis în direct!

INCONȘTIENȚĂ. Șase răniți grav după ce un șofer care făcea live pe Facebook, în timp ce conducea nebunește, a provocat un accident în lanț. Momentul impactului a fost transmis în direct!

Șase oameni au fost transportați de urgență la spital după ce, luni noapte, un tânăr care transmitea live, pe Facebook, în timp ce conducea, cu viteză, pe un bulevard din Botoșani, nu și-a mai putut controla mașina și a provocat un accident în lanț. Momentul impactului a fost transmis, în direct, pe pagina de socializare a șoferuli vinovat! 

Accidentul s-a produs  pe bulevardul Mihai Eminescu, din Botoșani, după ce, tânărul aflat la volan, care se afla în mașină cu mai mulți prieteni, a început să transmită live, cu telefonul mobil.

După aproximativ un minut, timp în care, în loc să fie atent la drum, a filmat cum mașina părea că înghite șoseaua, pe acorduri hip-hop, șoferul nu a mai apucat să frâneze în timp util, iar autoturismul condus de el a izbit violent, din spate, un alt automobil.

În urma impactului, maina lovită din spate a fost proiectată pe contrasens unde a lovit un al treilea autoturism, care s-a răsturnat.

La locul accidentului, a fost nevoie și de intervenția trupelor speciale

Cu toate  că imaginea s-a întrerupt brusc, pe înregistrare se aude, totuși, vocea unui bărbat care îi îndeamnă pe ceilalți tineri aflați în mașină să nu anunțe incidentul la 112, ca să ceară ajutor. „Băi, nu sunați la ambulanță”, sunt ultimele cuvinte care se aud, în mod inteligibil, înainte ca live-ul să se încheie.

În urma accidentului, șase persoane au fost rănite și au fost transportate, de urgență, la spital. Cu toate că era rănit la nivelul feței, șoferul vinovat de producerea accidentului a devenit violent cu polițiștii rutieri veniți să facă cercetarea la fața locului, drept pentru care a fost nevoie inclusiv de intervenția trupelor speciale.

Șoferul a început să-i îmbrâncească pe polițiști, în timp ce le spunea că nu îl pot obliga să rămână lafața locului. Întrebat cine a fost la volan, acesta a răspuns, ironic, că „Moș Crăciun”, după care i-a spus unui agent că, facă mai pune mâna pe el, îi trage una „de-i sar ochelarii”

Polițiștii au deschis un dosar penal și urmează să se stabilească exact condițiile care au dus la producerea accidentului.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un român a încercat să răpească un copil într-un magazin din Italia. El a smuls copilul din brațele mamei și i-a fracturat piciorul
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Cum putea fi salvată femeia din București care a ars în mașina cuprinsă de flăcări: 'Dacă avea...'
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Un român a smuls clanța ușii și i-a încuiat pe nemți în vestiar, chiar înainte de finala de la sanie. Degeaba, germanii tot au luat aurul
Mediafax
O cunoscută companie revine în România și anunță că extinde serviciile de livrare în Europa. Care sunt celelalte țări
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Citatul zilei de la Enzo Ferrari, omul care ura vacanțele: „Nu am plecat niciodată într-o călătorie adevărată”
Descopera.ro
Cercetătorii au surprins pentru prima dată cum se târăsc micile marsupiale spre marsupiul mamei lor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
90% dintre pierderile de vedere pot fi prevenite. Ce depinde de noi și ce ține de vârstă?