Prima pagină » Știri externe » Donald Trump o ia pe urmele lui Liviu Dragnea. Președintele SUA vede avioane pline cu oameni care vor să-i facă „mult rău”!

Donald Trump o ia pe urmele lui Liviu Dragnea. Președintele SUA vede avioane pline cu oameni care vor să-i facă „mult rău”!

Donald Trump o ia pe urmele lui Liviu Dragnea. Președintele SUA vede avioane pline cu oameni care vor să-i facă „mult rău”!
Donald Trump, anunț despre vaccinul pentru COVID-19. Când ar putea fi distribuit

Donald Trump vorbește despre un complot împotriva sa, pus la cale de rivalii democrați. Presa din State s-a și grăbit să vorbească despre atentatul lui Trump, unele publicații luând în derâdere dezvăluirile președintelui. Se bazează sau nu liderul de la Casa Albă pe informațiile primite din zona „intell”, aceasta este întrebarea.

Cert este că, după cum relatează NBC, Donald Trump a declarat că autorităţile investighează un presupus complot în care sunt implicate şapte persoane care ar fi călătorit în weekendul trecut la bordul unui avion, transportând un „echipament” nespecificat şi având ca scop să „perturbe” recenta convenţie a Partidului Republican!

Sunt acuzații grave și pe care Trump nu a dorit să le dezvolte, președintele american afirmând doar că, iniţial, o persoană a urcat într-un avion într-un anumit oraş. Același gen de „bombă” a detonat și Liviu Dragnea, în trecut, când fostul lider PSD vorbea despre asasini plătiți să-l execute. „Avionul era complet plin cu huligani care purtau nişte uniforme închise la culoare, uniforme negre şi echipament. Erau în jur de şapte oameni în avion, ca această persoană, mulţi oameni pentru a face mult rău”, a comentat Donald Trump.

Trump, afirmații controversate în plină campanie electorală

Preşedintele SUA nu a precizat dacă indivizii în cauză se îndreptau spre Charlotte, în statul Carolina de Nord, unde au avut loc unele dintre evenimentele Convenţiei Republicane, sau spre Washington, unde miliardarul republican a acceptat nominalizarea partidului în cadrul unui discurs în care a folosit, în mod controversat, Casa Albă ca fundal.

Întrebat unde s-a produs incidentul, Trump, care încearcă să obţină un nou mandat de președinte cu o platformă bazată pe „lege şi ordine”, a refuzat să divulge informaţia, precizând că în prezent se derulează o investigaţie. Preşedintele SUA nu a precizat nici care agenţii guvernamentale investighează presupusul incident şi nici ce fel de „echipament” aveau asupra lor aceşti indivizi şi cum au reuşit să se urce la bordul unui avion care se îndrepta spre un oraş american.

De asemenea, arată presa din SUA, este neclar dacă presupusul incident s-a produs la bordul unui avion comercial sau de alt tip şi dacă cineva a fost arestat sau pus sub acuzare.

Citește și

Mediafax
Caz șocant! Bebeluș de 4 luni testat pozitiv la cocaină. Părinții au fost puși sub acuzare
Digi24
Tragedia ascunsă a „supraviețuitorilor miraculoși”: Au sfidat moartea, dar nu au fost pregătiți pentru ce i-a așteptat după dezastru
Cancan.ro
Ți se rupe sufletul! Ce scrie în necrologul lui Felix Baumgartner: s-a aflat acum ce fel de om a fost
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu Nicolae Dică și soția lui, în costum de baie roz, la plajă
Adevarul
Joburile în care românii simpli câștigă cât un director la stat: „Cel mai bine plătit ia 11.000 de euro pe lună, iar cel mai prost 6.000”
Mediafax
HOROSCOP 21 iulie. Zi de cotitură pentru Raci și revelații pentru toți nativii
Click
Ce adoră chef Sorin Bontea să consume vara: „Prima oară am mâncat în Egipt”. Florin Dumitrescu îi împărtășește gusturile culinare
Wowbiz
„Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner
Antena 3
Ilie Bolojan îi trimite pe demnitari la autobuz. „Cine nu are permis, să meargă cu transportul în comun”
Digi24
Cristian Diaconescu: Există o invitație a lui Donald Trump adresată lui Nicușor Dan. Trebuie să concretizăm rapid această bilaterală
Cancan.ro
Ce neregulă ar fi avut parapanta lui Felix Baumgartner. Un martor a văzut tot: O astfel de cădere nu poate fi datorată decât unei probleme tehnice
Ce se întâmplă doctore
Vrei mai mulți bani? Lucruri care atrag bogăția în viața ta. Ce să porți în permanență
observatornews.ro
Filmul atacului sângeros din clubul din Buzău. Un fiu de interlop, mărul discordiei dintre cele două rivale
StirileKanalD
Urmărire ca în filme la Giurgiu! Un bărbat a furat o ambulanță din curtea spitalului și a fugit cu ea. A fost oprit cu focuri de armă
KanalD
Mihail supraviețuise unui accident aviatic cu câteva ore înainte. Cine sunt cei doi bărbați care au murit în avionul prăbușit la Gura Portiței
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Există viteză maximă legală pe care o poţi atinge în marşarier? Reguli impuse de noul Cod Rutier 2025
Descopera.ro
Capcanele pe care Hitler și Stalin și le-au întins reciproc
Capital.ro
Informație pentru cei care stau la bloc sau la casă. Regulă pentru toți proprietarii
Evz.ro
Rețeta tradițională de tzatziki. Sosul, cremos și răcoritor
A1
Cea mai sexy prințesă a Europei. În ce ipostază seducătoare a pozat Maria-Olympia a Greciei
Stirile Kanal D
O nouă pistă în căutarea lui Emil Gânj. Criminalul s-a întâlnit cu un cioban și i-a furat mâncarea
Kfetele
Familia lui Felix Baumgartner a anunțat când și unde va avea loc înmormântarea. Ce au transmis apropiații. „Ne dorim ca în aceste momente să ne putem lua rămas bun în liniște.”
RadioImpuls
Locul în care va fi înmormântat Felix Baumgartner i-a facut pe toți să plângă. Hotărârea luată de familie îți frânge sufletul
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Dumnezeule, cât ești de frumoasă! Vrei să fii iubita mea?
Descopera.ro
Ziua în care a ars una dintre cele şapte minuni ale lumii