Prima pagină » Actualitate » Festivalul „UNTOLD” a revenit în forță. Zeci de mii de oameni au petrecut în prima noapte: Aștept acest moment de trei ani

Festivalul „UNTOLD” a revenit în forță. Zeci de mii de oameni au petrecut în prima noapte: Aștept acest moment de trei ani

Festivalul
Brățările de triaj epidemiologic fuseseră furate dintr-un centru de testare UNTOLD

Festivalul  „UNTOLD” și-a deschis porțile noaptea trecută pentru mii de tineri. Peste 300.000 de participanți, inclusiv din străinătate, sunt așteptați la Cluj-Napoca pentru a lua parte la cel mai mare festival din Europa. Nu au lipsit surprizele. Cel mai așteptat moment al serii a fost prezența rapperului Tyga, care a urcat pentru prima dată pe scena UNTOLD.

Pe scena principală s-au anunțat: David Guetta, Dimitri Vegas & Like Mike, Martin Garrix, DJ Snake, Fedde le Grand, Ofenbach, Quintino, Parov Stelar, The Script, Tyga şi mulţi alţii. Delia, Smiley, Vama Veche. Peste 200 de DJ-i, artiști și trupe de renume internațional și din România vor face show-uri speciale în cele 4 zile de festival.

Tineri din peste 100 de țări s-au bucurat de atmosfera festivalului UNTOLD, unde vor urca pe scenă peste 200 de artiști.

Scena principală de la UNTOLD rămâne una dintre cele mai impunătoare din lume, precum și cea mai mare din România.

Organizatorii au anunţat că în fiecare zi sunt aşteptate câte 70.000-75.000 de persoane din peste 100 de ţări.

Potrivit Aleph News, un participant a mărturisit: „Avem doi bilionari aici. Au venit în România special pentru UNTOLD și suntem nerăbdători să intre Aoki! Ne-a fost dor de UNTOLD, de oameni, oameni fericiți. Asta face UNTOLD. Oameni fericiți..

Un alt participant a spus: „De când aștepți acest moment? De vreo trei ani. Ieri mi-am luat licența, sunt inginer și acum sărbătoresc. Cum ți se pare muzica lui Tujamo? E extraordinar! Eu mă simt foarte bine”, a spus Vitalie, participant la festival.

Participă persoane din peste 100 de ţări. Anul acesta avem o limită de 75.000 de persoane zilnic impusă de autorităţi. În 2019 am avut circa 100.000 de persoane zilnic. Deci, în anul acesta va fi 70-75% din participarea de la ediţia precedentă”, a declarat managerul UNTOLD, Bogdan Buta.

Zeci de mii de spectatori l-au așteptat pe DJ-ul Tujamo care a urcat pe scenă principală şi i-a electrizat pe cei prezenţi.

Peste 1.000 de jandarmi, poliţişti, pompieri, medici, agenţi de pază vor asigura siguranţa la festival. Zona va fi survolată cu un elicopter. În incinta festivalului sunt amenajate o mini secţie de poliţie şi 4 puncte medicale entru acordarea primului ajutor.

Autorităţile atrag atenția publicului că este interzis să aibă substanţe halucinogene, iritant lacrimogene sau cu efect paralizant, arme de orice fel, materiale explozive sau incendiare,  dispozitive pentru şocuri electrice ori alte obiecte ce pot fi folosite pentru acţiuni violente sau de tulburare a desfăşurării normale a acestuia.

Festivalul Untold are loc între 9-12 septembrie, la Cluj-Napoca.

O zi de festival costă aproape 300 de lei, iar prețului unui permis pentru întreaga durată a Untold variază între 800 și 1.000 de lei.

La festival se intră cu certificatul digital european pentru COVID-19. Persoanele nevaccinate vor putea prezenta un test antigen negativ. În plus, masca este obligatorie pentru toată lumea.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
NOI SCUMPIRI la carburanți. Motorina sare de 10 lei pe litru la Petrom și Rompetrol
Digi24
Reacția Varșoviei după ce Vladimir Putin a afirmat că o parte din Ucraina va fi cedată Poloniei în viitor
Cancan.ro
O fetiță de 7 ani s-a înecat la piscină, în Sunny Beach. Românii cer ajutor pentru a afla condițiile în care s-a stins
Prosport.ro
Simona Halep, prima apariție după ce și-a oficializat relația cu afaceristul Dorin Mateiu. S-a afișat cu favoritul familiei ei
Adevarul
42 de kilometri de autostradă sunt gata, dar rămân închiși. Expert: „Nu există niciun motiv tehnic”
Mediafax
ȘOCANT! Ciprian Ciucu: M-a pus dracu să candidez. Regret, la nivel personal
Click
Când fac nunta Antonia și Alex Velea? Ce spune artistul despre marele eveniment și certurile dintre ei
Digi24
Scădere bruscă în sondaje pentru Péter Magyar: Cum a zdruncinat „Afacerea Judit Polgár” scena politică de la Budapesta
Cancan.ro
Țeapă de 1.500 lei/noapte într-un hotel de 4 stele din Olimp. Ce a găsit acest turist în cameră
Ce se întâmplă doctore
Tânăra din Craiova, care ar fi luat o bacterie periculoasă la un festival, e în stare gravă! Aparatul ECMO o ţine în viaţă. Medicii nu au reușit să afle cu ce a fost infectată
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ofertă la Dedeman: camera auto Full HD cu Wi-Fi are preț tăiat
Descopera.ro
Ceva ciudat se întâmplă cu „inima” galaxiei noastre
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Alooo…iubito, în ce ești îmbrăcată?
Descopera.ro
Toate vertebratele, inclusiv oamenii, împărtășesc un strămoș surprinzător, potrivit unui nou studiu