Prima pagină » Știri » Cât a ajuns să coste cazarea la Untold. Suma uriașă pe care o poți plăti pentru trei nopți

Cât a ajuns să coste cazarea la Untold. Suma uriașă pe care o poți plăti pentru trei nopți

Cât a ajuns să coste cazarea la Untold. Suma uriașă pe care o poți plăti pentru trei nopți

Untold, unul dintre cele mai mari festivaluri pentru iubitorii de muzică, va aduce şi în acest an la Cluj zeci de mii de străini, dar şi români din toate colţurile ţării. Peste 90% din camerele hotelurilor şi ale pensiunilor au fost deja rezervate, iar unele prețurile depășesc cu mult suma pe care turiștii ar fi dispuși să o plătească pentru trei nopți.

Untold va avea loc la Cluj, în perioada 4-7 august 2022, însă cu greu mai pot fi găsite locuri de cazare. Potrivit Adevărul, o cameră de hotel de numai 3 stele de lângă un centru comercial a ajuns să coste 43.611 lei, preţul fiind doar pentru trei din cele patru nopţi ale festivalului.

Apartamentul e situat la 3,1 kilometri distanţă de centrul Clujului şi poate găzdui patru adulţi şi doi copii. „Puteţi anula mai târziu, deci securizaţi-vă acest preţ excelent astăzi”, se menţionează în ofertă.

Tot aici se pot găsi apartamente la 24.480 de lei, în cazul unui apartament cu un dormitor, situat la 3,3 kilometri de centrul Clujului, respectiv 21.000 de lei, un apartament cu trei dormitoare, la 3,4 kilometri de centru.

 Abonamente între 139 şi 340 de euro

Organizatorii Untold au pus în vânzare ultima dată, pe 25 ianuarie, o nouă rundă de abonamente pentru ediţia din acest an a festivalului, iar în curând ar trebui să anunţe şi primii artişti care vor urca pe scene la a şaptea ediţie a evenimentului.

Ultimele tichete, 10.000 la număr, s-au epuizat rapid, în câteva ore şi au costat între 139 de euro + taxe şi 340 de euro + taxe. În următoarea perioadă vor fi scoase la vânzare alte câteva zeci de mii de tichete.

În timp ce organizatorii festivalurilor consacrate vor să recupereze, alţii se pregătesc de debut. Out of Office Fest, un eveniment pentru iubitorii de rock alternativ românesc, va fi în iulie la prima ediție.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Unde trăiesc femeile cel mai mult: Top 10 țări cu cea mai mare longevitate
Digi24
VIDEO Suma exorbitantă pe care Kevin McCallister din „Singur acasă 2” ar plăti-o astăzi la Plaza, hotelul lui Donald Trump
Cancan.ro
Procurorii deschid oficial dosar de MOARTE SUSPECTĂ în cazul Rodicăi Stănoiu! Decizie de ultimă oră, la 10 zile de la decesul fostei ministrese
Prosport.ro
Mesajul transmis de Sorana Cîrstea după ce a mers cu fiul lui Ion Țiriac în cea mai scumpă stațiune din Elveția
Adevarul
Controverse grave în cazul alertei cu bombă la trenul București–Kiev: R. Moldova susține că incidentul a avut loc azi, CFR Călători neagă
Mediafax
Care sunt orele de liniște la bloc în weekend. Ce reguli stricte sunt pentru programul de liniște
Click
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone
Digi24
„Era ca un abator”. O rusoaică povestește grozăviile de pe frontul din Ucraina, pe care i le-a arătat fiul său pe telefon
Cancan.ro
Accident mortal la metroul din București! O femeie a fost lovită când trenul a intrat la peron. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
Dieta MINUNE cu care Monica Anghel a reușit să slăbească 40 de kilograme: „Asta poți mânca oricând, fără probleme”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacia C-Neo, testată în Alpi. Noul model a fost surprins în probe pe drumuri montane
Descopera.ro
O substanță din ciocolată face minuni pentru sănătate
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă o vede pe maică-sa dezbrăcată în fața oglinzii spunând: – Vreau un bărbat!
Descopera.ro
Microbiomul intestinal, puternic afectat de alimente și poluare. Cercetătorii au fost „surprinși”