Prima pagină » Actualitate » Coșmarul trăit de doi români în Sunny Beach. Ce le-au dat bulgarii să mânânce la all inclusive: „Am plecat cu toxiinfecție alimentară”

Coșmarul trăit de doi români în Sunny Beach. Ce le-au dat bulgarii să mânânce la all inclusive: „Am plecat cu toxiinfecție alimentară”

Coșmarul trăit de doi români în Sunny Beach. Ce le-au dat bulgarii să mânânce la all inclusive:

Doi români au petrecut câteva zile de coșmar într-un hotel all inclusive din stațiunea Sunny Beach, de pe litoralul bulgăresc. Unușll dintre ei povestește pe un grup de Facebook experiența nefastă prin care a trecut acum câteva zile în Bulgaria, de unde a plecat cu o frumoasă toxiinfecție alimentară.

Bărbatul spune că totul a fost execrabil, de la mâncarea proastă și mizeria din camere și de pe holuri pănă la probleme cu locul de parcare.

”Am fost la Hotel Chaika Beach în Sunny Beach. Am avut bilete all inclusiv pt 6 nopţi. Am plecat după 4 nopţi cu toxiinfecţie alimentară. Mâncarea servită era resturi de la supliment, iar la supliment ce rămânea de la cina sau mic dejun.

În camera pânzele de păianjeni erau peste tot, nu se făcuse curăţenie şi mobilierul rupt. În incinta hotelului mizerie peste tot.

Am fost trimis să parchez maşina într-o altă parcare, tot a lor, dar plătită, deşi în parcarea de la hotel erau locuri libere. Perioadă a fost 25-31. 07. 2022”, a scris turistul român pe Facebook.

Situația relatată de acest turist nu este singulară, din păcate. Tot mai mulți români se plâng pe grupurile de Facebook dedicate vacanțelor de calitatea proastă a serviciilor și de condițiile pe care le-au găsit în hotelurile de pe litoralul bulgăresc vara aceasta, fie că vorbim de all inclusive sau nu.

Recomandarea video

Mediafax
Harta scumpirii locuințelor în Europa: cine conduce, unde sunt cele mai mici creșteri și singura țară cu prețuri în scădere
Digi24
Kremlinul admite că Orban va pierde alegerile din Ungaria: „Chiar și cu sprijinul nostru, nu au reușit nimic”. Pe cine va da vina Rusia
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Prosport.ro
FOTO. Belodedici își vinde casa dintr-o zonă boemă a Bucureștiului. Cum arată locuința: „Aer elegant și cald”
Adevarul
Viktor Orbán ar putea cere anularea alegerilor, în cazul unei victorii a opoziției. Analist român din Marea Britanie: „S-ar putea inspira de la noi”
Mediafax
Motivul incredibil pentru care iranienii nu pot redeschide Strâmtoarea Ormuz: nu găsesc minele puse de ei
Click
Cine este tânărul din Constanța care a fost admis la Harvard, cu o bursă de peste 1.300.000 de dolari: „Un copil extraordinar”
Digi24
Péter Magyar, „omul dificil” care îl provoacă pe Viktor Orbán în Ungaria, este controversat chiar și printre susținătorii săi
Cancan.ro
Cum arată acum Nadia Dănciulescu, la 14 ani după ce a fost transformată complet în Frumusețe pe Muchie de Cuțit de la Pro TV
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Ai rămas blocat în trafic pe DN1? Iată câteva rute alternative
Descopera.ro
De ce aristocrații purtau peruci?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Din culisele negocierilor pentru intrarea României în Primul Război Mondial