Prima pagină » Știri » Afacerile cu CEARĂ ale tinerelor mămici din România dau lovitura pe internet: „Am văzut un tutorial”

Afacerile cu CEARĂ ale tinerelor mămici din România dau lovitura pe internet: „Am văzut un tutorial”

Afacerile cu CEARĂ ale tinerelor mămici din România dau lovitura pe internet: „Am văzut un tutorial”

În prezent, totul ia cu totul altă amploare, de la aranjamente florale până la lumânări sau flori. Acum, lumânările vin sub forme superbe și diverse, și cine se poate ocupa cel mai bine de lucrurile acestea, dacă nu mămicile care vor să-și ocupe timpul? Iată despre ce e vorba.

Tot mai multe femei dornice să îşi ocupe timpul s-au orientat spre lumânări parfumate, însă nu orice fel de lumânări, ci dintre cele mai diverse.

Florile, personajele din desene animate sau chiar prăjiturile făcute din ceară au început să se vândă ca pâinea caldă.

Chiar și apicultorii transformă acum ceara naturală în mici obiecte de artă.

Sursă Foto – Facebook/RoxanaCrudu/SofiaCandles

Este și cazul unei mămici din Iași pe nume Roxana Crudu, iar pentru ea, realizarea lumânărilor viu colorate a devenit din hobby o idee de afacere.

Sursă Foto – Facebook/RoxanaCrudu/SofiaCandles

„Ideea mi-a venit în timpul concediului de materitate, stând cu fetiţa acasă. Am încercat să le fac cât mai decorative, pentru a atrage clientul”, a spus Roxana Crudu, producător lumânări.

La ce preț se vând

Desigur, preţurile variază în funcţie de complexitatea modelului, dar şi de dimensiuni.

Este bine știut și faptul că ceara este ideală pentru creativitate, mai ales că poți realiza diferite forme destul de simplu.

La rang de artă au ajuns sa fie și lumânările din ceară naturală, dar oamenii vor căuta întodeauna un lucru mic, deosebit și la un preț ok.

În cazul lumânărilor de ceară simplă, fără surplusuri de coloranți sau parfum, prețurile pornesc de la 5 până la 50 lei, potrivit Observator.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Unde trăiesc femeile cel mai mult: Top 10 țări cu cea mai mare longevitate
Digi24
VIDEO Suma exorbitantă pe care Kevin McCallister din „Singur acasă 2” ar plăti-o astăzi la Plaza, hotelul lui Donald Trump
Cancan.ro
A deschis succesiunea pentru averea Rodicăi Stănoiu?! L-am fotografiat pe 'puișorul' ministresei la notariat!
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă prezentatore TV e din nou însărcinată!
Adevarul
De ce suntem mereu pe ultimul loc în Europa? „Avem cel mai mare consum de divertisment ieftin: TikTok 12 ore/zi”
Mediafax
Care sunt orele de liniște la bloc în weekend. Ce reguli stricte sunt pentru programul de liniște
Click
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone
Digi24
„Era ca un abator”. O rusoaică povestește grozăviile de pe frontul din Ucraina, pe care i le-a arătat fiul său pe telefon
Cancan.ro
Artistul celebru care a fost masat de femeile depistate cu lepră la Cluj! Cele două și-au oferit serviciile la UNTOLD
Ce se întâmplă doctore
Dieta MINUNE cu care Monica Anghel a reușit să slăbească 40 de kilograme: „Asta poți mânca oricând, fără probleme”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacia C-Neo, testată în Alpi. Noul model a fost surprins în probe pe drumuri montane
Descopera.ro
Obiectul interstelar 3I/ATLAS transportă CEVA, anunță NASA
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă o vede pe maică-sa dezbrăcată în fața oglinzii spunând: – Vreau un bărbat!
Descopera.ro
Everest, Chimborazo, Mauna Kea: care este cu adevărat cel mai înalt munte din lume?