Prima pagină » Actualitate » Motivul pentru care Simona Gherghe NU ÎȘI MAI EXPUNE copiii pe internet. ”Totul a pornit de la o întâmplare, care ne-a pus serios pe gânduri”

Motivul pentru care Simona Gherghe NU ÎȘI MAI EXPUNE copiii pe internet. ”Totul a pornit de la o întâmplare, care ne-a pus serios pe gânduri”

Motivul pentru care Simona Gherghe NU ÎȘI MAI EXPUNE copiii pe internet. ”Totul a pornit de la o întâmplare, care ne-a pus serios pe gânduri”
Motivul pentru care Simona Gherghe nu își mai expune copiii pe internet

Prezentatoarea de televiziune Simona Gherghe, în vârstă de 45 de ani, a mărturisit cât de greu i-a fost să devină mamă.

Simona Gherghe este căsătorită, din anul 2017, cu Răzvan Săndulescu. Cuplul are doi copii, o fetiță, care se numește Ana Georgia, și un băiețel, Vlad Ioan. În plan profesional, Simona Gherghe are o carieră de invidiat, fiind prezentă de mulți ani pe micile ecrane.

Simona Gherghe a povestit despre cât de mult și-a dorit să devină mamă și prin ce a trecut. Vedeta TV a adus-o pe lume pe fiica sa, Ana, la vârsta de 39 de ani, iar doi ani ma târziu l-a născut pe Vlad.

În ultima perioadă de timp, Simona Gherghe a decis să nu își mai expună copiii pe internet și a explicat, pentru revista Viva, de ce a luat această decizie. Totul a plecat de la o întâmplare a cărei protagonistă a fost fiica ei.

Motivul pentru care Simona Gherghe nu își mai expune copiii pe internet. ”Intențiile ei au fost bune, doar că Ana a fost extrem de nedumerită”

”Totul a pornit de la o întâmplare, care ne-a pus serios pe gânduri. Eram cu Ana și o doamnă a alergat spre ea și a spus: „Ana, de când îmi doream să te văd! Ce mă bucur!”. Sigur, intențiile ei au fost bune, doar că Ana a fost extrem de nedumerită. „De unde mă știe doamna? Și cum de știe cum mă cheamă?”. Apoi, când am ajuns acasă, am surprins o discuție cu Vlad, în care ea îi povestea, în continuare uimită, cum s-a întâlnit cu o doamnă, care o știa. Iar replica ei către Vlad a fost: „Cred că sunt vedetă…”. Îți dai seama că și eu, și Răzvan i-am explicat că, probabil, doamna o știa de pe social media, dar că nimeni nu e vedetă și că oamenii se mai recunosc așa, uneori, de pe rețelele de socializare”, a detaliat Simona Gherghe.

”Dar asta a trezit multe gânduri în mine. Și mai ales întrebarea „de ce ne expunem copiii?”. Evident, pentru că ne mândrim cu ei. Dar oare lor le face bine expunerea asta precoce? Doamna respectivă a avut intenții bune, altcineva poate să aibă alte gânduri. E atâta înverșunare în mediul online, încât nu mi se pare un loc bun pentru copii. Și nu e ipocrizie. Aproape 6 ani și noi i-am expus! Doar că un episod ca acesta te face să-ți dai niste răspunsuri și să faci niște alegeri. Iar alegerea a fost să nu-i mai expunem. Nu spun că nu se va mai întâmpla niciodată, dar măcar până înțeleg ei care-i treaba cu Facebook și Instagram e mai bine să fie protejați”, a mai explicat prezentatoarea TV.

Recomandarea video

Mediafax
Ce scrie presa maghiară de tratamentul primit de FK Miercurea Ciuc în România
Digi24
Trump așteaptă cu groază ziua în care va trebui să facă față „Fantomei de 5,02 dolari”
Cancan.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Veste de ULTIMA ORĂ pentru români
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga, imagini incendiare în costum de baie pe plaja din Maldive
Adevarul
Detalii tulburătoare în cazul crimei din Bihor. Autopsia indică urme clare de violență sexuală asupra fetei de 18 ani
Mediafax
Fosta iubită a unui cântăreț celebru, acuzată că a pus la cale uciderea lui
Click
Horoscop vineri, 22 mai. Leii au o zi specială, iar Balanțele trăiesc clipe magice alături de partenerul lor
Digi24
„Ceva s-a întâmplat cu ea”. O membră a juriului din Moldova explică de ce a primit România doar 3 puncte la Eurovision
Cancan.ro
Planul AUR pentru revigorarea pensiilor. Legea care îi ajută pe toți pensionarii din România
Ce se întâmplă doctore
Cum arată astăzi „Geta” din Liceenii. Cesonia Postelnicu are 58 de ani! Cu ce se ocupă în prezent
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Se modifică procedura de obținere a permisului de conducere
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
Alimentele ultraprocesate au un efect surprinzător asupra mușchilor