Prima pagină » Actualitate » Concediu de coșmar de 4.500 de lei pentru un cuplu într-un hotel de 4 stele din Eforie Nord. Ce au găsit în cameră

Concediu de coșmar de 4.500 de lei pentru un cuplu într-un hotel de 4 stele din Eforie Nord. Ce au găsit în cameră

Elena Popescu
Concediu de coșmar de 4.500 de lei pentru un cuplu într-un hotel de 4 stele din Eforie Nord. Ce au găsit în cameră

Atunci când te duci în vacanță, te aștepți să te bucuri de vreme bună, curățenie în incinta hotelui, răcoare în cameră, mâncare bună, mai ales dacă ai economisit un an întreg pentru cele câteva zile de concediu. 

Însă, din păcate, nu mereu ai parte de un concediu fabulos, ba chiar din contră, poți găsi tot felul de lucruri care îți pot strica vacanța.

Recent, o femeie a postat pe grupul de Facebook ”Am fost în vacanță” experiența deloc plăcută pe care a avut-o în concediu, când s-a cazat la un hotel din Eforie Nord.

Concediu de coșmar de 4.500 de lei pentru un cuplu într-un hotel de 4 stele din Eforie Nord

”Vin și eu cu o recenzie pentru hotel Union Eforie Nord. Le voi scrie la liniuță, poate pe viitor o sa ajute pe cineva această postare .

NU RECOMAND HOTEL UNION EFORIE NORD:
– lipsă aer condiționat în cameră (am chemat pe cineva și a spus că nu face față);
– lipsa aer condiționat pe hol (am stat la etajul 4 și era o căldură sufocantă);
– aceiasi mâncare în fiecare zi (de multe ori nu erau nici cele care trebuiau să fie și mă rugam de ei să aducă o banană sau pepene)
– locuri insuficiente pe terasă (aveau locuri în interior și nu dădeau voie să se așeze oamenii acolo decât în condiții de ploaie)
– biletul a costat 4500 lei acum 7 luni și drept mulțumire dacă voiam să participăm la spectacolele de seară cu caravana lui Axinte eram obligați să facem consumație de mâncare nu numai de băutură;
– lenjeria a fost schimbată doar o singură dată, am stat 6 nopți /7 zile;

– la piscină locuri insuficiente, erau lăsate prosoape pe șezlonguri și nu aveai unde să stai;
– lipsă umbrele la piscină plus mizerie pe jos și foarte alunecos, dacă nu mergeai cu atenție plonjai garantat; 
– plajă privată dezastruoasă, nu era nisip, era plin de scoici de am venit cu răni în tălpi;
– indiferent de câte persoane sunt, primești doar două șezlonguri la plaja privată. Ceea ce nu mi se pare normal – 3 adulți în cameră sau 2 adulți cu 2 copii mi se pare normal să ofere măcar 3 șezlonguri;
– frigiderul din cameră (răcitor era băgat într-un dulap și se încălzea exagerat de tare, nu făcea față să răcească o sticlă de apă);
– s-a oferit o singură cartelă la cazare, dacă plecam la plajă și lăsam telefoanele la încărcat în cameră nu funcționa nimic; 
– la duș nu puteai să faci baie liniștit că indiferent de cum era setată apa 30 secunde te spălai cu apa rece și 30 secunde cu apă opărită.
– să vă luați saci de gunoi de acasă (noroc că eu am avut preventiv după mine) – un singur gunoi mic la toaletă pe care cu siguranță nu îl puteai folosi pentru restul lucrurilor de aruncat;
– lipsă locuri de parcare.
Total dezamăgiți, mă așteptam la un sejur minunat, condiții bune ținând cont că am luat biletele la un hotel de 4 stele proaspăt renovat (corpul nou spun ei). Mare atenție când vă luați biletele și citiți recenziile vă pot ajuta enorm de mult!”, a scris supărată femeia.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Mario De Mezzo nu dă înapoi! Primarul Slatinei: „Dacă aș da timpul înapoi, aș lua aceleași decizii”
Digi24
„Un atac împotriva Federației Ruse”. Moscova amenință direct Republica Moldova
Cancan.ro
Motivul REAL pentru care Denise Rifai a fost înlocuită cu Cătălin Măruță la Antena 1
Prosport.ro
FOTO. Antonela, iubita mult mai tânără a milionarului Arpad Paszkany, în jacuzzi
Adevarul
Fata din Roșiori de Vede care a absolvit Harvard și lucrează la NATO. Povestea Laviniei Teodorescu: „M-aș întoarce oricând în România”
Mediafax
România, învinsă fără drept de apel de Franța! Tricolorii U16 se opresc în sferturile EuroBasket
Click
România, zgâlțâită de cutremure! Sofia Vicoveanca stă într-un bloc cu bulină roșie: „E pericol!” Avertismentul arhitectului Mihai Albu
Digi24
Noi informații despre accidentul mortal din centrul Brașovului. Ce s-ar fi întâmplat, de fapt, cu șoferul
Cancan.ro
Anna și pensionarul MApN s-au autodenunțat. Gestul de pe Transfăgărășan e pistol cu apă. Iubirea lor a trecut granița (și nu doar o dată)!
Ce se întâmplă doctore
Dieta cu două mese pe zi a Amandei Holden! Actrița își expune cu nonșalanță trupul perfect, la 55 de ani
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Problema neașteptată a cablurilor pe bază de soia. Un șofer a plătit scump
Descopera.ro
Furnicile lucrează mai bine în grupuri mari, au aflat oamenii de știință
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ieri m-am jucat cu soția de-a doctorița și pacientul!
Descopera.ro
Deținerea unui câine ar putea avea efecte surprinzătoare asupra sănătății copiilor, indică un studiu