Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » V. Stan: „Cel mai MARE efectiv de trupe americane este dislocat în Japonia”

V. Stan: „Cel mai MARE efectiv de trupe americane este dislocat în Japonia”

Valentin Stan – istoric și analist politic – a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul. Mai multe rachete coreene tranzitează Japonia, iar ele nu sunt interceptate de SUA, spune analistul politic. Urmăriți AICI, integral, emisiunea lui Marius Tucă

„Coreea de Nord lansează rachete balistice peste Japonia. Nimeni nu știe ce este racheta aia balistică. Când lansează racheta aia, este alarmă în Japonia. În momentul în care este lansată, ei se refugiază. Poate să fie încărcată inclusiv nucleară. Kim (liderul Coreei de Nord) aruncă rachete peste Japonia. Cel mai mare efectiv de trupe americane (în altă parte decât pe teritoriul SUA) este dislocat în Japonia. 53.700 militari SUA sunt în Japonia. De ce nu dărâmă militarii americani din Japonia, care au toate instalațiile necesare, rachetele balistice trase din Coreea de Nord? Eu nu am spus că biata Coree de Nord poate înfrânge, într-un război, Statele Unite, dar Kim are suficiente idei ca americanii să nu îndrăznească să le dărâme rachetele pe care ei le aruncă ilegitim prin spațiu aerian de deasupra Japoniei. De unde știe japonezul că racheta nu îi cade în cap?”, a precizat Valentin Stan.

Este o „întreagă nebunie” în Japonia în momentul în care sunt lansate rachete din Coreea de Nord, spune analistul politic.

„Japonezii, încă o dată, când se întâmplă câte o lansare din asta, sunt în alarmă totală, se refugiază, se ascund. Guvernul japonez ia măsuri special. Este o întreagă nebunie în Japonia”, a mai spus Valentin Stan, în emisiunea ”Marius Tucă Show”.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Citește și…

Militanții huthi din Yemen au lansat rachete asupra unor nave americane, în Marea Roșie /Atacurile au fost RESPINSE de SUA

SUA au lansat noi atacuri împotriva rebelilor Houthi, în Yemen, la o zi după ce au lovit aproape 30 de ţinte

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump anunță posibilitatea unui acord cu Iranul: ”Dacă nu, arunc totul în aer și le iau petrolul”
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Mihaela Rădulescu, destăinuiri dureroase la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: „Nicio femeie n-ar trebui să fie doar femeia cuiva”
Mediafax
Prognoza ANM: temperaturile scad în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Cum ne ajută citricele să ne reglăm emoțiile?