Prima pagină » Auto » Salonul AUTO București s-a încheiat ieri, dar ne-a adus solutii ingenioase pentru trafic. A apărut mașina minusculă

Salonul AUTO București s-a încheiat ieri, dar ne-a adus solutii ingenioase pentru trafic. A apărut mașina minusculă

Salonul Auto Bucureşti s-a încheiat ieri după o durată de șase zile.  Multe mașini au fost expuse  la Romexpo, locul unde creativitatea și ingineria de vârf s-au întâlnit.

Au fost maşini  scoase la vânzare la preţul de 30.000 de euro.  Şi pasionaţii de motorsport au putut vedea aici drifturi şi demonstraţii făcute de piloţi profesionişti, exerciţii şi antrenamente, simulatoare auto şi  o gamă de produse pe două roţi oferită de Honda Moto, SUNRA şi Automobile Bavaria.

O mașină minusculă cu doar 20 de cai putere, care funcționează cu AIR Motion,  a atras atenția, alături de  maşinile, scuterele, bicicletele electrice şi staţii de încărcare cu tehnologii moderne. Inclusiv mașinile cu corturi pe acoperiș au stârnit interes.

Preţul modelului Allview CityZEN care pornește de la 8.760 euro (TVA inclusă), prin Programul „Rabla Plus”, a fost expus cu următoarele dotări: airbag şofer, aer condiţionat, închidere centralizată cu telecomandă pe cheie, centru de infotainment cu două ecrane de 10,25 inci; comenzi pe volan (audio, volum, butoane preluare/închidere apel), oglinzi retrovizoare electrice, închiderea şi deschiderea geamurilor din telecomandă, baterie de capacitate extinsă, ce oferă o autonomie de până la 220 km în oraş, sistem camere de asistenţă la parcare cu vizualizare 360 de grade, senzori parcare faţă şi spate, gamă variată de culori – Pure White, Cyan Breeze, Seren Grey, Pink Blossom sau Mystic Black, jante din aluminiu, scrie Observator News. 

Sursa Foto: Profimedia 

Citește și: „MAȘINA VIITORULUI” este rapidă, eco și românească. Invenția unui concurent de la „Imperiul Leilor” va fi expusă la Salonul Auto din București

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un român a încercat să răpească un copil într-un magazin din Italia. El a smuls copilul din brațele mamei și i-a fracturat piciorul
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Persoanele care ar putea să nu mai plătească impozite deloc. Bolojan a făcut anunțul
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Ce ne rezervă 2026 pentru fiecare zodie, conform horoscopului chinezesc. Anul „Calului de foc” începe pe 17 februarie
Mediafax
O cunoscută companie revine în România și anunță că extinde serviciile de livrare în Europa. Care sunt celelalte țări
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
Cum putea fi salvată femeia din București care a ars în mașina cuprinsă de flăcări: 'Dacă avea...'
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Citatul zilei de la Enzo Ferrari, omul care ura vacanțele: „Nu am plecat niciodată într-o călătorie adevărată”
Descopera.ro
Cercetătorii au surprins pentru prima dată cum se târăsc micile marsupiale spre marsupiul mamei lor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Sunt răsăriturile și apusurile mai spectaculoase iarna?