Prima pagină » Sport » Replica DURĂ a lui Adrian Mutu pentru Florin Prunea: „E vai de capul lui. Este insignifiant pentru mine şi pentru fotbalul românesc”

Replica DURĂ a lui Adrian Mutu pentru Florin Prunea: „E vai de capul lui. Este insignifiant pentru mine şi pentru fotbalul românesc”

Replica DURĂ a lui Adrian Mutu pentru Florin Prunea: „E vai de capul lui. Este insignifiant pentru mine şi pentru fotbalul românesc”

Adrian Mutu, antrenorul celor de la Petrolul Ploiești, se contrează cu Florin Prunea. Fostul portar a spus că tehnicianul de 46 de ani miroase a licori la antrenament.

Mutu a venit cu o replică dură pentru fostul component al Generației de Aur.

Replica lui Adrian Mutu pentru Florin Prunea: „E vai de capul. Este insignifiant pentru mine şi pentru fotbalul românesc”

„Eu ştiu acest personaj. E vai de capul, Prunea, săracul! Pentru mine este insignifiant şi pentru fotbalul românesc a devenit insignificant. Nu vreau să vorbesc despre el. El spune demult. Nu am avut nimic cu el. Nu înţeleg de unde frustrările astea faţă de mine. Dar nu sunt de acum. Nici nu ajunsesem la Petrolul şi a început să mă atace. Băgase băţul prin gard şi când eram la Craiova.

Nu ştiu ce are omul ăsta cu mine. Nu vreau să vorbesc despre marele conducător Prunea. Este insignifiant pentru mine şi pentru fotbalul românesc. Cine e Prunea? Vai de capul lui! Îl las pe Prunea, pe marele conducător, să stea pe la televizor. E mare conducător, a avut rezultate mari rău de tot. Vai de capul lui. Vorbeşte de mine, nici măcar în cariera de jucător n-a ajuns la nivelul meu. Şi în meseria pe care şi-a ales-o după n-a reuşit nimic. Vorbeşte de mine pe la televizor. Mi-ar fi ruşine”, a spus Adrian Mutu, antrenorul de la Petrolul Ploiești, la Fanatik.

Prunea, despre Mutu: „Miroase a «licori»”

„Îl consider un antrenor slab, care pe unde a fost nu a făcut nimic. Un antrenor care a lăsat Rapidul pentru o brumă de bani și a plecat într-un moment în care cine făcea așa ceva în România nu mai antrena în viața lui. S-a dus și i-a păcălit pe ăia de la Baku, le-a luat banii și a luat și clauza de reziliere de vreo 400.000, dar bine le-a făcut! Și acum a venit la Ploiești, după un antrenor care a făcut treabă, Topal.

Îl văd, în schimb, un conducător foarte bun. Nu am frustrări față de el, că nu ne intersectăm. Când avea momente de luciditate, când nu era în sevraj, da. Fotbaliștii zic de el că nu îi salută, că după meci nu vine în vestiar, se urcă în mașină și pleacă, că îi tratează cu lipsă de respect, câteodată mai și miroase a «licori». Și acum ăștia de la Ploiești nu știu cum să îi zică: «Hai, te rugăm frumos, pleacă!»”, a declarat Florin Prunea, conform iamsport.ro.

Recomandarea video

Mediafax
Ce se va întâmpla cu prețul carburanților în România de la sfârșitul lunii?!
Digi24
Reacția furioasă a lui Grindeanu după acuzațiile lui Ciucu: Se poate şi fără voi la guvernare. Plecaţi toți acasă!
Cancan.ro
Simona Halep și ,,Regele mezelurilor'', escapadă romantică la Mykonos. Fosta campioană și milionarul nu se mai ascund! Nu le stă rău deloc!
Prosport.ro
FOTO. A apărut într-un costum de baie neobișnuit și a fost făcută praf!
Adevarul
Ludovic Orban acuză o complicitate între Nicușor Dan și PSD: Social democrații făceau lobby pentru Tomac înainte de desemnarea oficială
Mediafax
Favorit SĂ-I IA LOCUL lui EUGEN TOMAC, primele declarații: ”Țara are nevoie să fie guvernată!”
Click
Dan Negru, dezamăgit de vacanța din Cipru: „Nu aș recomanda!” Ce spune însă despre Grecia?
Digi24
Trei familii de români, în violențele dezlănțuite în Belfast. Reacția MAE
Cancan.ro
Cresc pensiile cu 1.000 lei, de la 1 ianuarie 2027, pentru toți acești pensionari români. Cine se încadrează
Ce se întâmplă doctore
Prof. dr. Vlad Ciurea avertizează asupra alimentului care poate deveni periculos pe caniculă. „Creierului nu îi place”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia Striker, în probe pe străzile din București. Cum au reacționat oamenii când au văzut cel mai nou model Dacia
Descopera.ro
Unde a fost cea mai mare piață de sclavi din istoria omenirii?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Măi Bulă, soțul meu se întoarce într–o oră!
Descopera.ro
Telefonul a devenit vedeta din dormitor, avertizează un psihoterapeut