Prima pagină » Știri » Un bărbat de 64 de ani a fost găsit spânzurat în „Orășelul Copiilor”, din Curtea de Argeș

Un bărbat de 64 de ani a fost găsit spânzurat în „Orășelul Copiilor”, din Curtea de Argeș

Un bărbat în vârstă de 64 de ani a fost găsit spânzurat, miercuri seară, în "Orășelul Copiilor", din Curtea de Argeș, cadavrul său fiind descoperit de doi copii, care au sunat la Serviciul de Urgență 112.

Un bărbat în vârstă de 64 de ani a fost găsit spânzurat, miercuri seară, în "Orășelul Copiilor", din Curtea de Argeș, cadavrul său fiind descoperit de doi copii, care au sunat la Serviciul de Urgență 112.

La fața locului, a fost trimis un echipaj al Serviciului de Ambulanță Argeș, care nu a mai putut interveni pentru resuscitarea bărbatului, constatând doar decesul acestuia.

Potrivit polițiștilor, bărbatul era cunoscut cu probleme psihice, iar miercuri dimineață chiar a solicitat intervenția oamenilor legii pentru aplanarea unui scandal în familie.

Lângă cadavru, polițiștii au găsit un bilet de adio, în care sinucigașul din Curtea de Argeș cerea iertare rudelor pentru gestul său.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce soluții găsesc românii pentru facturile mari de la energie
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Nuntă surpriză în Guvernul României. Premierul Ilie Bolojan s-ar fi căsătorit în secret
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
Ce se întâmplă cu vremea în România până în primele zile din 2026. Anunțul meteorologilor
Click
Horoscop săptămâna 5-11 decembrie. Trei zodii își schimbă destinul și dau lovitura pe plan profesional
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
Concubina lui Ilie Bolojan, apariție impecabilă la Viena. Cum s-a prezentat Ioana, de mână cu premierul României
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Albert Einstein a avut dreptate: Timpul se scurge mai repede pe planeta Marte!