Prima pagină » Știri » ACCIDENT GRAV pe DN1. Doi morți și un rănit grav, după ce un camion a lovit un autovehicul

ACCIDENT GRAV pe DN1. Doi morți și un rănit grav, după ce un camion a lovit un autovehicul

ACCIDENT GRAV pe DN1. Doi morți și un rănit grav, după ce un camion a lovit un autovehicul
Doi oameni au murit și un al treilea a fost grav rănit într-un accident auto produs în aceasta dimineață, în jurul orei 7, pe DN1 la kilometrul 157, în localitatea brașoveană Timișul de Jos.

Doi oameni au murit și un al treilea a fost grav rănit într-un accident auto produs în aceasta dimineață, în jurul orei 7, pe DN1 la kilometrul 157, în localitatea brașoveană Timișul de Jos.

După cum a declarat pentru Gândul șeful Poliției Rutiere Brașov, comisarul șef Claudiu Tămârjan, accidentul a fost provocat de șoferul unei autoutilitare de transport marfă din Maramureș, care, din cauza vitezei excesive cu care circula, a pierdut controlul direcției și a trecut pe contrasens, într-o curbă ușoară la dreapta, izbindu-se frontal de un autotren care circula în mod regulamentar.

În urma coliziunii, șoferii celor două vehicule au fost uciși pe loc, iar o a treia persoană, pasageră în autoutilitară, a fost rănită grav, fiind transportată la Spitalul Județean de Urgență Brașov după ce pompierii de la descarcerare s-au chinuit aproape o oră să o scoată din mormanul de fiare contorsionate. Totodată, circulația pe DN1 a fost complet blocată pe ambele sensuri de mers mai bine de două ore și jumătate,, timp în care traficul spre și dinspre București a fost deviat pe rute ocolitoare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vestea serii pentru șoferi: motorina se ieftinește de la miezul nopții
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra în UE. Scenariul unirii cu România, analizat de presa internațională
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Ce a vorbit Dan Alexa cu Alina Pușcău după ce boala s-a agravat. „Să ne rugăm pentru ea că e mult mai greu”
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Noua eră a secetei: râurile din Europa care au secat pentru prima dată