Prima pagină » Actualitate » Un muncitor forestier din Argeș a murit după ce un brad a căzut peste el. Bărbatul avea doar 27 de ani

Un muncitor forestier din Argeș a murit după ce un brad a căzut peste el. Bărbatul avea doar 27 de ani

Un muncitor forestier din Argeș a murit după ce un brad a căzut peste el. Bărbatul avea doar 27 de ani
Un muncitor forestier din Argeș a murit după ce un brad a căzut peste el. Bărbatul avea doar 27 de ani

Un muncitor forestier din județul Argeș a murit după ce bradul pe care l-a tăiat a căzut peste el.

Tânărul avea doar 27 de ani și lucra ca muncitor forestier, după cum informează Adevărul.

În ciuda eforturilor paramedicilor, bărbatul nu a mai putut fi salvat.

Evenimentul tragic s-a produs în Valea Vâlsanului, în zona comunei Nucșoara. Dat fiind faptul că locul în care s-a produs tragedia este unul greu accesibil, a fost necesară intervenția Salvamont Argeș pentru a putea transporta victima.

„Colegii mei au plecat de la parada de 1 Decembrie direct la eveniment. Erau aproape de Nucşoara, când a fost primit apelul la 112. Tânărul avea 27 de ani şi lucra ca muncitor forestier. A fost lovit de un brad doborât. Unul dintre colegii săi a sunat la 112”, a declarat Ion Sănduloiu, şeful Salvamont Argeş.

Poliţia Argeş a deschis un dosar pentru ucidere din culpă în acest caz teribil, cercetările fiind efectuate deocamdată in rem.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Avem IMAGINILE momentului! Apropiații lui Bolojan fac strategii într-un restaurant discret din București, în toiul crizei politice
Digi24
”Am cancer!”, o îndrăgită vedetă TV și-a șocat colegii de emisiune
Cancan.ro
Raluca, fetița de 12 ani spulberată pe trotuar, s-a stins la spital. Medicii nu au mai putut face nimic
Prosport.ro
Cristi Chivu și Adelina Chivu, iubire pe plaja din Mykonos! Imaginile anului: se sărută pe șezlong!
Adevarul
Ce urmează pentru PNL după mișcarea lui Nicușor Dan. Andrei Ţăranu: „Dar în capul domnului Bolojan ce scenariu este?”
Mediafax
Specialiștii au stabilit ora de zbor care reduce crizele de nervi ale copiilor
Click
Astăzi se împlinesc 101 ani de la moartea lui Anghel Saligny, unul dintre cei mai mari ingineri pe care i-a avut România. El a proiectat și podul de la Cernavodă
Digi24
„Eu sunt șeful”, le-a transmis Donald Trump liderilor adunați la summitul G7. Cum au reacționat cei din sală
Cancan.ro
488 lei în plus la pensii pentru acești pensionari din România. Cine se încadrează și care este condiția
Ce se întâmplă doctore
Șoc în lumea mondenă! Prezentatorul tv, diagnosticat cu o formă GRAVĂ de cancer. A anunțat totul cu ochii în lacrimi
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Adevărul despre harta radarelor fixe din România. CNAIR explică de ce camerele inteligente nu dau amenzi în 2026
Descopera.ro
Ce s-a aflat despre lemnul viorilor lui Stradivari?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. MARIA: – Bă Ioane, dacă îți bag un piranha în chiloți, știi ce face?
Descopera.ro
Diversitatea plantelor ar putea explica de ce unele omizi sunt pretențioase în ceea ce privește hrana