Prima pagină » Actualitate » Prof. dr. Monica Pop, apel către populație: “Purtați masca de protecție! Cu multe din ale ‘decidenților’ nu sunt de acord, dar…’”

Prof. dr. Monica Pop, apel către populație: “Purtați masca de protecție! Cu multe din ale ‘decidenților’ nu sunt de acord, dar…’”

Prof. dr. Monica Pop, apel către populație: “Purtați masca de protecție! Cu multe din ale ‘decidenților' nu sunt de acord, dar...’”
Medicul Monica Pop

Prof. dr. Monica Pop îndeamnă populația să poarte mască de protecție, accesoriu pe care îl consideră util, mai ales în perioada în care ne aflăm, când numărul de cazuri noi de COVID-19 este în creștere.

Totuși, fostul manager al Spitalului de Urgenţe Oftalmologice din Capitală recunoaște că nu este de acord cu părerile unor “decidenți”, care recomandă populației să poarte masca de protecție permanent, oriunde.

Masca protejează, să știți!

Toți chirurgii din lume poartă masca la operații! Dintotdeauna! Nu pentru că protejează?

Ați văzut vreodată chirurgi la ‘lucru’ fără mască ?! Categoric nu! Masca are rolul ei de protecție asta e clar!

Desigur, nu sunt ok exagerările cu schimbatul des, cu purtatul permanent, oriunde, dar, că e un mijloc bun de protecție și de profilaxie, asta e clar, în opinia mea! Și nu cred că mă înșel!

Cu multe din ale ‘decidenților’ nu sunt de acord, dar cu masca purtată judicios, ca mijloc de protecție, da! Purtați-o!”, a scris Monica Pop, fostul manager al Spitalului de Urgenţe Oftalmologice din Capitală, pe o rețea socială.

Monica Pop, împotriva vaccinării

În urmă cu două zile, Monica Pop a răbufnit după ce 4.500 de persoane s-au îmbolnăvit după ce s-au vaccinat anti-COVID.

Greu de înţeles de ce unii medici nu spun adevăruri!

E foarte clar că cei 4.500 care au făcut COVID după vaccinare l-au făcut de la vaccin! Ştie orice medic că vaccinurile pot provoca boala! Instruiţi-vă şi veţi vedea!

Rog autorităţile şi colegii să nu mai spună lucruri neadevărate oamenilor, nu e moral şi nici benefică inducerea în eroare!”, a scris medicul Monica Pop pe Facebook.

Încă 3.923 cazuri de COVID-19 în România, în ultimele 24 de ore

De la începutul pandemiei, pe teritoriul României au fost confirmate 791.971 de cazuri de persoane infectate cu COVID-19. 733.616 pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare a GCS, au fost înregistrate 3.923 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șoc în lumea politică americană! ALIATUL lui Trump a murit „în urma unei boli scurte și subite”
Digi24
Tensiuni maxime. Americanii au lovit 140 de ținte din Iran. Teheranul atacă Bahrainul, Iordania, Qatarul, Omanul și Kuweitul
Cancan.ro
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Prosport.ro
Imagini hot! „Prea frumoasă ca să fie adevărată!”. Faimoasa Paige Spiranac a negat vehement că a folosit AI
Adevarul
Cine sondează opinia publică și cum pot influența sondajele politica din România
Mediafax
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Click
Se mărește familia lui Carmen de la Sălciua. A anunțat venirea pe lume a unui copil: „Sunt fericită cu tot sufletul”
Digi24
Un oraș european sufocat de turiști interzice accesul cu mașina în centrul vechi pe timpul verii. Ce amenzi riscă șoferii
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Ce se întâmplă doctore
Iulia Albu a apelat la operații estetice! E total schimbată acum: „Procedura a reprezentat primul pas, urmat de un protocol de recuperare, perfuzii și tratamente”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Descopera.ro
Nu timpul petrecut în jocuri video îi afectează pe tineri! Ce au descoperit acum oamenii de știință?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
Cum a apărut literatura din Statele Unite? De la miturile populațiilor indigene la Hemingway și Toni Morrison