Prima pagină » Emisiuni » Altceva Podcast » Regretul care îl încearcă azi pe actorul Cristian Șofron, dezvăluit la podcastul „ALTCEVA”: „Am făcut un pas în spate”

Regretul care îl încearcă azi pe actorul Cristian Șofron, dezvăluit la podcastul „ALTCEVA”: „Am făcut un pas în spate”

Cristian Șofron / Sursa foto: captură video ALTCEVA

Invitatul lui Adrian Artene la podcastul „ALTCEVA” din această săptămână, actorul Cristian Șofron a vorbit despre cel mai mare regret al său.

Cristian Șofron:„Regret că am făcut un pas în spate”

Adrian Artene l-a întrebat: „Începe să încolțească și drumul dumneavoastră. Dar vorbeați despre fiica Sara, că la un moment dat a renunțat. Pe dumneavoastă v-a urmărit acest gând să renunțați la teatru, la film? Când erați copleșit  de atâta muncă, copleșit de sarcini?”

Actorul a răspuns: „Scurt, niciodată. Niciodată nu m-a atins gândul ăsta, oricât de complicat era traseul vieții mele. Niciodată nu am vrut să renunț”. 

Actorul spune că are totuși un regret:

„Am un ușor regret pentru această ultimă perioadă din viața mea, legată de meseria mea de bază, vocația mea de actor. Am făcut un pas în spate de când am fost pus în zonele astea administrative. Și n-am făcut bine. Am făcut un pas în spate în ce privește actoria. Și acum sincer să fiu, am o doză de părere de rău că mi-e greu să mai reiei niște roluri pe care vârsta nu ți le mai permite să le  faci. Nu mai vorbim că lumea, regizorii, te scot din circuit”. 

Viața merge înainte

Actorul în vârstă de 66 ani, cunoscut pentru rolul „marinarului Mihu” din filmul serialul „Toate pânzele sus” a conchis că „Viața merge înainte”. 

ABONEAZĂ-TE la canalul de Youtube ”Altceva cu Adrian Artene”, pornește notificările, pentru că în fiecare sâmbătă de la ora 19:00, ai ocazia să descoperi în PREMIERĂ, ALTCEVA, un podcast care-ți antrenează mintea și-ți hrănește sufletului.

Conținutul ”Altceva cu Adrian Artene” poate fi urmărit și pe conturile de Facebook, InstagramTik Tok, dar și pe grupul de WhatsApp.

Vă recomandăm să citiți și:

Cristian Șofron, unul dintre copiii-fenomen ai cinematografiei din România, invitat la ALTCEVA: ”Plecam cu lunile de acasă”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
O funcție uitată revine pe WhatsApp