Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » VIDEO | Ion Cristoiu: „Tîlvăr trebuia să fi demisionat de mult timp. Nu știu ce încredere mai putem avea în Armata Română”

VIDEO | Ion Cristoiu: „Tîlvăr trebuia să fi demisionat de mult timp. Nu știu ce încredere mai putem avea în Armata Română”

Ion Cristoiu, publicist și scriitor, a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul. Acesta a vorbit despre faptul că ministrul Apărării, Angel Tîlvăr, a anunţat că au fost găsite bucăți care pot fi asociate cu echipamente de tip dronă, asta după ce a transmis, marți, că nu a căzut „nicio dronă” în ţara noastră. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă

„Tîlvăr trebuia să fi demisionat de mult timp. El s-a dus, iar cu autoritatea lui i-a comunicat președintelui (că nu este nicio dronă -nr) și a continuat cercetarea. Oamenii sunt nebuni? Dacă i-ai spus președintelui că nu e nimic, de ce mai continui? Au zis că este într-o zonă inaccesibilă. Te mai duci să mai cauți? Au căutat și au găsit. Apoi, vine nuanța lui: nu se știe că e dronă rusească. A creat un tărăboi, iar apoi vine și spune că este analizată, că nu se știe dacă e rusească. Este vorba de responsabilitate”, a declarat Ion Cristoiu.

Marius Tucă: „Ministrul Apărării s-a deplasat ca un trimis al televiziunii. El, care e ministru de atâta timp și în război s-au întâmplat atâtea lucruri, niciodată n-a avut vreo reacție. Acum, dintr-o dată, nu numai că intervine, dar se duce la fața locului și se plimbă pe acolo cu camerele de luat vedere și cu microfonul la gură, transmițând de la fața locului. Mi se pare incredibil.”

„Odată ce ai anunțat oficial că nu e, nu mai cauți prin zone inaccesibile. Au continuat cercetările și nu înteleg de ce. Ministrul Tîlvăr ar trebui să demisioneze în seara asta sau mâine dimineață. Ce încredere mai pot avea eu, cetățean român, în Armata Română?”, a mai spus scriitorul Ion Cristoiu.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă și Gândul, și pe canalul de YouTube Gândul. ”Tineți aproape!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
O funcție uitată revine pe WhatsApp