Prima pagină » Economic » Un actor american investește într-o companie care produce biberoane „handsfree”

Un actor american investește într-o companie care produce biberoane „handsfree”

Ashton Kutcher a devenit investitor într-un start-up care produce biberoane handsfree, a anunțat starul hollywoodian, vineri seară, în episodul reality show-ului TV "Shark Tank", informează contactmusic.com.

Actorul american, care a debutat în acel reality-show TV într-un episod difuzat în Statele Unite vineri seară, s-a declarat interesat de posibilitatea de a contribui la realizarea și comercializarea unui tip special de biberoane, denumit „Beebo”.

Acest produs permite tinerilor părinți să plaseze o sticlă cu lapte într-un fel de harnașament, prins peste umăr, reușind astfel să își țină și să își hrănească bebelușul, în timp ce a doua mână le rămâne liberă pentru a putea să citească sau să efectueze alte sarcini cu ea.

Ashton Kutcher, care și-a construit reputația unui antreprenor de succes, după ce a investit în mai multe start-up-uri profitabile din domeniul tehnologiei, a spus că hrănirea cu biberonul a fiicei sale, Wyatt, a fost unul dintre lucrurile sale preferate din experiența lui de părinte. După ce mai mulți experți au spus că produsul are nevoie de un nou design și o nouă prezentare, starul american a decis să se retragă din afacere din cauza lipsei sale de experiență în acel domeniu.

Totuși, starului american i-a fost oferită șansa de a investi în biberonul Beebo în cadrul unui joint-venture cu Lori Greiner, prezentator al show-ului „Shark Tank” și colaborator frecvent al postului de teleshopping QVC.

Ashton Kutcher și Lori Greiner au oferit 100.000 de dolari fiecare pentru o participație de 15% în afacere, iar propunerea lor a fost acceptată.

Afacerea cu biberonul handsfree Beebo a fost singura pe care Ashton Kutcher a încheiat-o în acea emisiune TV. Starul american, care este coproprietar al firmei de investiții de capital A-Grade Investments, a refuzat să sprijine alte câteva proiecte originale, precum o linie de huse pentru cărțile de credit și o linie de aparate de amestecat băuturi pe bază de oțet.

Cunoscutul actor american a avut și o discuție aprinsă cu unul dintre prezentatorii emisiunii „Shark Tank”, omul de afaceri canadian Kevin O’Leary, pe care l-a acuzat că „bagatelizează” eforturile depuse de inventatorii aflați în căutarea finanțării potrivite pentru proiectele lor.

„Shark Tank” este un reality-show american, produs de postul ABC, ce are la bază programul britanic „Dragon’s Den”. Acest format de televiziune îi ajută pe antreprenorii aspiranți să își prezinte invențiile și ideile de afaceri în fața unui grup de investitori potențiali.

Mila Kunis și Ashton Kutcher, colegi în distribuția serialului „Anii ’70/ That ’70s Show”, au început o relație în 2012, la aproape un an după ce actorul s-a despărțit de actrița Demi Moore, după șapte ani de căsnicie. Însă relația acestora a început mult mai târziu, în 2012, cei doi logodindu-se în februarie 2014. În octombrie anul trecut, Mila Kunis a născut o fetiță, Wyatt Isabelle, acesta fiind primul copil al cuplului. Cei doi actori s-au căsătorit pe 4 iulie, de Ziua Națională a Statelor Unite ale Americii.

Ashton Kutcher a putut fi văzut pe marile ecrane în filmele „Mariaj de Vegas/ What Happens in Vegas” (2008), „Ziua îndrăgostiților/ Valentine’s Day” (2010) și „Fără obligații/ No Strings Attached” (2011). În 2013, Ashton Kutcher a jucat în „Steve Jobs. Omul care a schimbat lumea”, de Joshua Michael Stern, în care a interpretat rolul cofondatorului companiei Apple. De asemenea, actorul a fost desemnat în același an cel mai bine plătit actor de televiziune, pentru rolul lui Walden Schmidt, un milionar excentric, în serialul „Doi bărbați și jumătate”, pentru care a fost plătit cu 750.000 de dolari pe episod.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Kelemen Hunor: Noul guvern trebuie format până la în 10 – 15 iunie
Digi24
Prima reacție a NATO după ce un avion F-16 românesc a doborât o dronă în spaţiul aerian al Estoniei
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Accident cumplit în Chitila: o basculantă a trecut pe roșu și a izbit violent un Logan. Șoferul mașinii, în stare critică la spital
Mediafax
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Xi Jinping i-a spus lui Donald Trump că Vladimir Putin ar putea „regreta” invazia în Ucraina. Ce a spus liderul SUA despre CPI
Cancan.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Marie Jeanne Ion, la 20 de ani de la răpirea din Irak! Cum arată azi jurnalista
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Gheața din Antarctica dezvăluie că Pământul traversează resturile unei supernove străvechi