Prima pagină » Știri externe » Vicepreședintele serviciilor secrete libiene a fost răpit

Vicepreședintele serviciilor secrete libiene a fost răpit

Vicepreședintele serviciilor secrete libiene a fost răpit
Vicepreședintele serviciilor secrete libiene, Mustapha Nuh, a fost răpit, duminică, de persoane rămase neidentificate, la Tripoli, anunță surse din cadrul serviciilor de securitate, citate de AFP.

Vicepreședintele serviciilor secrete libiene, Mustapha Nuh, a fost răpit, duminică, de persoane rămase neidentificate, la Tripoli, anunță surse din cadrul serviciilor de securitate, citate de AFP.

„Vicepreședintele serviciilor de informații a fost răpit din Tripoli la puțin timp după ce revenise din străinătate”, a declarat un oficial din cadrul serviciilor de securitate.

Răpirea lui Nuh, originar din orașul Misrata, intervine pe fondul confruntărilor dintre miliții islamiste și serviciile de securitate libiene.

Confruntările care au avut loc la Tripoli în ultimele zile s-au soldat cu cel puțin 43 de morți și peste 450 de răniți. Agenți ai unei miliții islamiste au deschis focul, vineri seară, spre manifestanți care denunțau prezența lor la Tripoli. Ulterior, protestatari furioși au atacat sediul din Tripoli al miliției islamiste care are cartierul general în Misrata, oraș situat la 200 de kilometri de capitală.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Bolojan a procedat ca LENIN”. Fostul lider ALDE lansează critici la adresa premierului
Digi24
Unde a dispărut șefa băncii centrale a Rusiei, care a transformat țara într-o fortăreață financiară: O posibilă „schimbare seismică”
Cancan.ro
ANUNȚUL făcut de Poliție, după ce Cheloo și-a provocat o rană la gât și a fugit de la Spitalul de Psihiatrie 😲
Prosport.ro
FOTO. Imagini fără rețineri la plajă: Raluca Zenga e o femeie singură după divorț și atrage atenția tuturor
Adevarul
Sfârșitul statului-națiune în UE? Conceptul, explicat de un expert român care îi pune pe jar pe suveraniști
Mediafax
S-a decis! Câți BANI va primi un bărbat care a stat 18 ani în ÎNCHISOARE pentru violuri pe care nu le-a comis
Click
Zece ani fără „Păcală”. Cum arată mormântul actorului și marele lui regret: „Am jucat ce mi s-a dat.” De ce divorțase de prima soție, o frumusețe rară
Digi24
„Nu este bine.” Guvernul de la Moscova susține că sunt prea mulți ruși cu studii superioare. Ce probleme invocă
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că NU îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Imagini incendiare cu Lavinia Pîrva în costum de baie. Cum s-a pozat soția lui Ștefan Bănică
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Motor pe benzină sau diesel pentru oraș? Care este mai eficient și mai fiabil?
Descopera.ro
Pentru prima dată în istorie, fizicienii au obținut „aleatorismul perfect”
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – O să-i zic nevestei tale că te culci cu secretara!
Descopera.ro
Un studiu dezvăluie că 1 din 3 tineri fotbaliști se confruntă cu probleme psihologice