Prima pagină » Știri externe » VIDEO. O mamă din Rusia și-a ucis cei doi copii aruncându-i de la etajul al 15-lea. A vrut „să scape de ei” pentru că nu-i mai suporta

VIDEO. O mamă din Rusia și-a ucis cei doi copii aruncându-i de la etajul al 15-lea. A vrut „să scape de ei” pentru că nu-i mai suporta

VIDEO. O mamă din Rusia și-a ucis cei doi copii aruncându-i de la etajul al 15-lea. A vrut
O mamă este bănuită că și-a ucis cei doi copii, în vârstă de patru respectiv șapte ani, aruncându-i de la etajul al 15-lea a unui imobil, în regiunea Moscova, ea fiind luni interogată de poliție, relatează AFP.

O mamă este bănuită că și-a ucis cei doi copii, în vârstă de patru respectiv șapte ani, aruncându-i de la etajul al 15-lea a unui imobil, în regiunea Moscova, ea fiind luni interogată de poliție, relatează AFP.

Galina Riabkova „și-a aruncat cei doi băieți de pe balcon. Aceștia au murit în urma rănilor”, a declarat comisia de anchetă într-un comunicat.

Femeia, care a fost arestată duminică, imediat după dramă, va trebui să se supună unui examen psihiatric.

În timpul interogatoriului, această mamă a susținut că nu își mai suporta copii, și că „a decis să scape de ei”. Cei doi băieți nu erau școlarizați.

Femeia intentase divorț, având chiar o tentativă de sinucidere chiar înainte de nuntă, conform anchetatorilor.

Decesul acestor copii, în localitatea Dolgoprudni, din regiunea Moscova, a provocat indignarea societății ruse, ajungându-se chiar la punerea la îndoială a eficienței serviciilor sociale, și a capacității de a proteja copii față de părinți potențial periculoși.

Televiziunea rusă de stat a susținut că mama și-a convins copii să meargă la etajul al 15-lea promițându-le că îi va lăsa să lanseze avioane de hârtie din acel balcon.

Conform jurnalului electronic lifenews.ru, tatăl copiilor, Serghei Riabkova, era în stare de șoc și se refugiase în apartamentul său.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marine Le Pen, pe val în Franța, în ciuda CONDAMNĂRII! Cum o plasează sondajele pentru PREZIDENȚIALELE din 2027
Digi24
Avionul rus de ultimă generație, dezvoltat să înlocuiască aeronavele străine, nu poate zbura pe frig sau caniculă
Cancan.ro
3.300 lei amendă pentru toți șoferii din România care fac această greșeală când se urcă la volan. 90% nici nu știu că este greșit
Prosport.ro
Reacția francezilor despre afacerea mamut prin care frații Pavăl au plătit 823 de milioane de euro pentru Carrefour România
Adevarul
„Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni”. Băsescu îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”
Mediafax
PERFORMANȚĂ! Cum au ajuns niște liceeni din București să IMPRESIONEZE lumea roboticii
Click
Cum l-au poreclit copiii pe Cabral Ibacka? Prezentatorul a aflat abia după despărțirea de Andreea: „A început negocierea”
Digi24
VIDEO „Noua Axă a Răului: Pactul secret”. Vladimir Putin și Xi Jinping pun la cale neutralizarea Starlink și un scut comun antirachetă
Cancan.ro
Plan Roșu pe Autostrada Soarelui. Un autocar cu 60 de pasageri s-a ciocnit cu un TIR
Ce se întâmplă doctore
Dieta de 6.000 de calorii a lui Erling Haaland. Ce mănâncă „mașina de goluri” a Norvegiei pentru a domina fotbalul mondial
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
2026: Când ți se SUSPENDĂ permisul pentru neplata amenzii? Normele aprobate de GUVERN
Descopera.ro
Din ce sunt făcute cochiliile scoicilor?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă e puțin ofticat în noaptea nunții: – Din cate văd, dragă...
Descopera.ro
A fost lansată Coaliția Internațională pentru Drepturile și Protecția Copiilor în Era Inteligenței Artificiale