Prima pagină » Știri politice » Liviu Negoiță își plănuiește revenirea: „Mă gândesc să candidez pentru o funcție în PDL”

Liviu Negoiță își plănuiește revenirea: „Mă gândesc să candidez pentru o funcție în PDL”

Liviu Negoiță își plănuiește revenirea:
Retras din prim-plan după pierderea alegerilor la Primăria Sectorului 3, Liviu Negoiță se pregătește să revină la vârful PDL. "Mă gândesc să candidez la o funcție. Sunt un vechi membru al PDL", și-a anunțat acesta planurile.

Retras din prim-plan după pierderea alegerilor la Primăria Sectorului 3, Liviu Negoiță se pregătește să revină la vârful PDL. „Mă gândesc să candidez la o funcție. Sunt un vechi membru al PDL”, și-a anunțat acesta planurile.

Alegerile pentru funcțiile din subordinea lui Vasile Blaga, de la prim-vicepreședinți, la vicepreședinți, secretar general, secretari executivi vor avea loc peste două săptămâni, într-un Consiliu de Coordonare convocat aseară de Vasile Blaga, după anunțarea rezultatelor Convenției Naționale Extraordinare.

Aflat multă vreme în garnitura liderilor cu cea mai bună imagine din PDL, desemnat inclusiv premier în 2009, fără a mai ajunge însă la votul parlamentului, Liviu Negoiță a intrat în ultima perioadă într-un con de umbră în partid. La Convenția Națională a fost chiar la un pas de a nu participa, după ce filiala Sector 3 nu l-a inclus pe lista delegaților pe motiv că nu a primit suficiente voturi de susținere. În cele din urmă, Negoiță a participat la Congres ca delegat din partea filialei Sector 6, unde Cristian Poteraș i-a făcut un loc pe listă îân ultimul moment, dar nu a votat. „Nu am votat ca să nu se ajungă la interpretări”, s-a justificat Negoiță.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce este „grief travel”, noul trend al vacanțelor pentru vindecarea traumelor emoționale
Digi24
„Lipiciul” care ține Rusia și China împreună într-o „prietenie fără limite”
Cancan.ro
Dovada clară că Andreea Bălan a terminat-o cu Petrișor Ruge. Cu cine l-a schimbat, după ce nu l-a invitat nici la nuntă
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Ce ne așteaptă dacă președintele nu reușește să facă un guvern stabil. Economistul Radu Nechita: „România merge pe urmele Greciei”
Mediafax
Primul Ordin European de Merit: Merkel, Sandu și Zelenski, printre laureați
Click
Reacția lui Octavian Ursulescu, după ce Ucraina și Moldova ne-au dat 3 puncte la Eurovision 2026: „E trist și dureros, ne sunt datoare rău!”
Digi24
Filmul „Fjord” al lui Cristian Mungiu, cu Sebastian Stan în distribuție, ovaţionat timp de 12 minute la Cannes
Cancan.ro
Detaliul care răstoarnă ANCHETA în cazul lui Cristian Staicu, medicul anestezist găsit mort în apartamentul său
Ce se întâmplă doctore
Elena Udrea, imagine rară din sala de fitness. Cum s-a fotografiat în colanți, la 52 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Mai e valabil permisul auto dacă îți schimbi buletinul? Regula din Codul Rutier 2026 care te poate costa mii de lei
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Legătura dintre avuție și sănătate: ratele obezității stagnează în țările bogate, dar cresc în țările în curs de dezvoltare