Prima pagină » Știri politice » Traian Băsescu, campanie în tren. Unde a mers fostul președinte: ”Nu vreau să lipsesc de la eveniment”

Traian Băsescu, campanie în tren. Unde a mers fostul președinte: ”Nu vreau să lipsesc de la eveniment”

Fostul președinte Traian Băsescu a mers, marți, la Brașov, cu trenul, declarând pe peron că a avut o călătorie "foarte plăcută", transmite corespondentul MEDIAFAX.

Trenul cu care fostul șef al statului a mers la Brașov a ajuns la ora 10.50 în gară. Traian Băsescu a fost așteptat pe peron de mai mulți reprezentanți ai PMP.

Întrebat de jurnaliști cum a fost călătoria, Traian Băsescu a răspuns: „foarte plăcută”.

În fața gării acesta a fost așteptat de o mașină cu care a plecat spre Troița situată în fața Spitalului Județean din Brașov, unde va avea loc o ceremonie religioasă, urmată de depuneri de coroane.

„Plec cu trenul de 08.15 ca să pot ajunge la comemorarea Revoltei anticomuniste din 1987. Ca Președintele care a condamnat comunismul, nu vreau să lipsesc de la eveniment”, a scris, luni, Traian Băsescu pe Facebook.

Totodată, fostul președinte a postat, în timpul călătoriei, un filmuleț pe Facebook, în care spune, între altele: „Trenul este plăcut, e cald. Trenul respectă perfect graficul de mers, nu are întârziere. Lumea pare bine dispusă în vagon și noi abia așteptăm să ajungem la Brașov”.

Pe parcursul zilei, Băsescu va participa la lansarea candidaților PMP.

Recomandarea video

Mediafax
Cum s-a transformat o zonă din Bulgaria într-un magnet pentru britanici: Este ca Amalfi, dar mai ieftină
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Serialele tip microdrame generate de IA revoluționează industria divertismentului din China
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
„Laptele auriu”, băutura recomandată pentru un somn profund și odihnitor