Prima pagină » Sport » Bărbatul care a amenințat că o să-l împuște pe Anghel Iordănescu, amendat de Poliție

Bărbatul care a amenințat că o să-l împuște pe Anghel Iordănescu, amendat de Poliție

Bărbatul care a amenințat că o să-l împuște pe Anghel Iordănescu, amendat de Poliție
Un bărbat a sunat luni dimineața la 112 pentru a anunța că intenționează să îl împuște pe Anghel Iordănescu și pe un alt general din cadrul Ministerului Apărării Naționale, autorul apelului fiind identificat și chestionat de anchetatori, anunță Poliția Capitalei. În urma audierilor, bărbatul a fost amendat cu 500 de lei.

„În jurul orei 09.40, un bărbat a făcut apel prin serviciul 112 și a afirmat că intenționează să îl împuște pe generalul Anghel Iordănescu, precum și pe un alt general din cadrul Ministerului Apărării Naționale. Bărbatul a fost identificat, depistat și condus la audieri, urmând să fie aplicate măsurile impuse de lege”, anunță Poliția Capitalei printr-un comunicat de presă.

Bărbatul a fost audiat la Secția 2 de Poliție, iar ulterior a fost amendat cu 500 de lei pentru încălcarea legii privind organizarea și funcționarea Sistemului național unic pentru apeluri de urgență.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Spitalele regionale din Craiova și Iași, pe drumul spre finalizare în 2028. Alexandru Rogobete: „La Cluj, din păcate, suntem în continuare în contestaţie…”
Digi24
„Trebuie să redeschidem Strâmtoarea Trump”. După Golful Mexic, liderul de la Casa Albă a botezat și Strâmtoarea Ormuz
Cancan.ro
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran
Prosport.ro
Sorana Cîrstea e o femeie singură și a atras toate privirile cu apariția ei la un restaurant din Miami
Adevarul
Operațiuni secrete: avioanele guvernului Orban ar fi transportat bani și obiecte de valoare din Rusia, conform dezvăluirilor unui jurnalist maghiar
Mediafax
Cătălin Predoiu: „România, printre cele mai sigure țări din lume, potrivit datelor recente”. 13.786 de percheziții domiciliare la suspecții de infracțiuni grave
Click
Câți lei costă o pâine în brutăriile Laurei Cosoi, după scumpiri? Sfatul nutriționiștilor, de ce maiaua e mai sănătoasă decât drojdia: „Cu timpul, am testat și am simțit”
Digi24
Metoda ingenioasă prin care sute de litri de motorină erau furați săptămânal de pe un șantier de modernizare a căii ferate
Cancan.ro
BREAKING | A murit celebrul actor din telenovela Clona😢
Ce se întâmplă doctore
Noi imagini controversate cu Elena Băsescu! Cât de mult s-a schimbat fiica cea mică a fostului președinte. Operațiile estetice au transformat-o
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Este nevoie de fișă medicală pentru duplicat la permisul auto?
Descopera.ro
O structură bizară de pe Marte seamănă cu o piramidă egipteană antică
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
De ce simțim că nu avem timp, chiar și atunci când avem mai mult ca oricând?