Prima pagină » Sport » Cristi Borcea nu mai este acționarul lui Dinamo. Gigi Becali: „Finul a plecat, nu i-au mai permis doctorii”

Cristi Borcea nu mai este acționarul lui Dinamo. Gigi Becali: „Finul a plecat, nu i-au mai permis doctorii”

Cristi Borcea nu mai este acționarul lui Dinamo. Gigi Becali:
Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat vineri seară, la Digisport, că finul său, Cristian Borcea, nu mai este acționar la Dinamo, informează prosport.ro.

Finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat vineri seară, la Digisport, că finul său, Cristian Borcea, nu mai este acționar la Dinamo, informează prosport.ro.

„Chiar dacă se supără, chiar dacă nu se supără finul pe mine, este adevărat. El nu mai este acționarul lui Dinamo. Alte detalii nu mai pot spune că mi-a zis el să nu mai spun. 500 la sută a plecat de la Dinamo, luni va avea o conferință. Părea afectat atunci când mi-a spus asta. Sunt totuși 19 ani. Mi-a zis că îi e greu, dar că a rămas cu Dinamo în suflet. Doctorii nu i-au mai permis”, a spus Becali la Digi Sport, la Fanatik Show.

Gigi Becali a precizat că Borcea va rămâne președinte onorific la gruparea bucureșteană. „Mi-a zis că unii băgau bani și alții nu. El avea bani, dar ceilalți nu îl ajutau. Și-a dat și el seama că Porumboiu e puternic, eu sunt puternic, CFR e puternic, numai Dinamo lua jucători liberi de contract. Nu vreau să spun mai multe, pentru că ăia sunt tovarășii lui, va rămâne președinte onorific pe viață. Mi-a spus că degeaba s-a retras, că tot a avut puls 200 și la meciul de la Severin. A zis că mai bine se duce la Miami, să nu mai știe de nimic. El este ultras, suporter din galerie”, a mai dezvăluit Becali.

Finanțatorul stelist a mai spus că acțiunile lui Borcea au ajuns la Badea și Săvulescu, pentru „un preț modic de nici două milioane de euro”.

Badea confirmă și el: „Îmi pare rău că va lipsi un colaborator”

Președintele Consiliului de Administrație al FC Dinamo, Nicolae Badea, a declarat vineri seară, că îi pare rău de retragerea lui Cristian Borcea de la gruparea bucureșteană, precizând că luni, la ora 17.00, va avea loc o conferință de presă în care „vor fi comunicate toate lucrurile”.

„Toate condițiile, toate lucrurile vor fi comunicate într-o conferință de presă, luni, la ora 17.00. Evenimentul în sine merită să fie tratat cu toată considerația și așa o vom face, în primul rând pentru opinia publică și în al doilea rând pentru subiectul în sine. Sunt multe lucruri, am curajul să repet, mai multe bune decât cele nereușite legate de activitatea mea și de activitata lui Cristi și a celorlalți. E o situație care va fi explicată chiar de el. Am discutat-o, situația, am găsit cele mai bune formule de a continua raporturile cu Dinamo, colaborarea cu Dinamo. Cred că e foarte greu să desprinzi pasiunea, vor fi greu de înlocuit pasiunea, dedicația, implicarea, trăirile lui Cristi Borcea”, a spus Badea la Digisport.

Nicolae Badea a precizat că Borcea „a trăit și trăiește intens pentru Dinamo indiferent pe ce meridian se află”. „Nu a fost nicio dispută, revenirea la dialog s-a făcut între Dragoș Săvulescu și Cristi de mai mut timp. Raporturile dintre oameni trebuie să rămână între oameni. Comunicarea dintre ei este una normală. Nu este nicio smulgere, nu va fi nicio fractură, cred că am găsit împreună cele mai normale soluții pentru această situație. Normal că îmi pare rău pentru că îmi va lipsi un colaborator cu care am lucrat foarte mult timp. Un om care în executivul clubului va lăsa un gol instituțional”, a mai spus el.

Recomandarea video

Mediafax
Persoanele cu dublă cetățenie nu vor mai avea acces în Marea Britanie dacă nu prezintă pașaport britanic valabil
Digi24
China amenință cu „toate măsurile necesare” după ce CIA a publicat un clip în limba chineză pentru recrutarea de ofițeri
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Maria Iordănescu, urmărită și pe stradă, și în local. Panică în vacanță pentru fiica lui Anghel Iordănescu
Mediafax
Președintele PSD București, Daniel Băluță: Privind în perspectivă, este normal să iau în calcul o candidatură pentru Capitală
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Polițiștii se deplasau spre același incident
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Primele imagini cu mașina din București care a izbucnit în flăcări
Descopera.ro
Cazul straniu al broaștelor care explodează. Ce s-a întâmplat în 2005 într-un oraș german?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
De ce căutarea obsesivă a fericirii ne face, paradoxal, mai nefericiți