Prima pagină » Sport » Gheorghe Hagi, scos din minți de o jurnalistă: „Ești obraznică. Ai făcut o greșeală. Te rog frumos, când vii să vorbești cu mine, să nu-ți dicteze alții” – VIDEO

Gheorghe Hagi, scos din minți de o jurnalistă: „Ești obraznică. Ai făcut o greșeală. Te rog frumos, când vii să vorbești cu mine, să nu-ți dicteze alții” – VIDEO

Gheorghe Hagi, scos din minți de o jurnalistă: „Ești obraznică. Ai făcut o greșeală. Te rog frumos, când vii să vorbești cu mine, să nu-ți dicteze alții
Gheorghe Hagi a avut un moment tensionant cu o jurnalisă, în cadrul unei conferințe de presă. Fiind pus în situația unei întrebări incomode, Hagi a numit-o pe jurnalistă „obraznică".

În cadrul conferinței de presă de după victoria Viitorului de la Iași, patronul Viitorului s-a enervat în momentul în care o jurnalistă l-a întrebat dacă a văzut gesturile obscene ale jucătorului Gabi Iancu.  Gheorghe Hagi a numit-o obraznică pe jurnalistă, iar discuția în contradictoriu a continuat.

Reporter: Atitudinea lui Gabi Iancu după ce a marcat golul ați văzut-o?

Gică Hagi: N-am văzut-o, nu!

Reporter: A arătat un semn obscen spre tribună.

Gică Hagi: N-am văzut. Și nu pot să comentez. Dacă n-am văzut, nu pot să comentez.

Reporter: Dar ce ați văzut din partida asta? În afară de ce ne-ați povestit.

Gică Hagi: Singurul lucru pe care l-am văzut este că ești cam obraznică. Atât!

Reporter: Noi suntem aici pentru a pune întrebări.

Gică Hagi: Ești puțin cam obraznică, atât!

Reporter: Domnule Gheorghe Hagi, am înțeles că sunteți „Regele” fotbalului românesc, dar nu ar fi bine să câștigați pe teren clar, fără arbitri?

Gică Hagi: Ai făcut o greșeală. Iar. Ai zis numele, eu sunt Gheorghe Hagi, restul ce ai spus e opinia ta. E părerea ta. Eu nu mă simt.

Reporter: Deci considerați că arbitrajul a fost perfect corect?

Gică Hagi: Eu am văzut o echipă care a jucat fotbal, care a căutat victoria, care a atacat, care și-a creat multe ocazii. Din minutul 1 până în minutul 90 a atacat și a câștigat meciul. Atât.

Reporter: Deci arbitrajul nu l-ați văzut?

Gică Hagi: Vă las pe voi să comentați. Punct! Altă întrebare.

Reporter: Cum se întâmplă că la majoritatea meciurilor cu Poli Iași arbitrează Marcel Bîrsan?

Gică Hagi: Dar cine îți pune întrebările? Ca data trecută? Te rog frumos, când vii să vorbești cu mine, să nu-ți dicteze alții.

Reporter: Nu-mi dictează absolut nimeni.

Gică Hagi: Nu, nu, se uită pe telefon.

Reporter: Nu-mi dictează mie absolut nimeni.

Gică Hagi: Ba da, cred că da.

Reporter: Vă spun eu că nu.

Gică Hagi: Înseamnă că am greșit eu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Greșelile care îți GOLESC portofelul la supermarket. Cum să cheltuiești MAI PUȚIN la cumpărături
Digi24
Cât de mulțumit a fost ministrul Radu Miruță de răspunsul Ucrainei privind drona explodată la Constanța. „Este absolut legitim”
Cancan.ro
A murit Eugen Olariu! Avea doar 49 de ani
Prosport.ro
Frumoasa iubită a fotbalistului din naționala României își etalează geanta de 3.000 de euro, dar bagă motorină de 199,97 lei
Adevarul
Durerea părinților adolescentei care a cerut să fie eutanasiată la 16 ani: „Se simțea într-o gaură neagră”
Mediafax
GAFĂ diplomatică: premierul unei SUPERPUTERI a primit un premiu inventat
Click
Locul din România pe care Dan Negru îl recomandă tuturor. Are o istorie aparte: „Mi-ar fi plăcut să fie plin de turiști”
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Furtuni, grindină și vijelii în mai multe județe din România
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! Cântăreața a trecut printr-o transformare uluitoare din cauza operațiilor estetice
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii recomandă această Dacia Duster la mâna a doua: Are tracțiune 4×4 și costă mai puțin de 6.000 de euro
Descopera.ro
Descoperire majoră! Istoria umanității va fi rescrisă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Trucul ciudat care ar putea ajuta la un somn mai bun în timpul caniculei