Prima pagină » Sport » STEAUA – CHELSEA. Care sunt cei mai periculoși steliști în opinia lui Benitez

STEAUA – CHELSEA. Care sunt cei mai periculoși steliști în opinia lui Benitez

STEAUA - CHELSEA. Care sunt cei mai periculoși steliști în opinia lui Benitez
Tehnicianul echipei CHELSEA, Rafael Benitez, a declarat că STEAUA, adversara de joi din optimile EUROPA LEAGUE, are "jucători buni, talentați și care stau bine din punct de vedere tactic".

Tehnicianul echipei CHELSEA, Rafael Benitez, a declarat, miercuri seară, într-o conferință de presă la Arena Națională, că STEAUA, adversara de joi din optimile Ligii Europa, are „jucători buni, talentați și care stau bine din punct de vedere tactic”.

UEFA a INTERZIS coregrafia cu Chelsea. Steliștii au pregătit o imagine uluitoare, dar forul a decis că mesajul e prea dur! Ce voiau să afișeze.

„Știam că STEAUA are jucători buni, talentați și care stau bine din punct de vedere tactic. Am văzut niște imagini cu STEAUA, am văzut că echipa face pressing ridicat și că preferă jocul pe contraatac. Au jucători buni, numărul 14 (Latovlevici), numărul 77 (Popa), iar numărul 24 (Rusescu) joacă între linii. Mâine vom încerca să facem o echipa cât mai competitivă și apoi ne vom gândi și la meciul cu Manchester United. Acum suntem aici, vom încerca să câștigăm, dupa care urmează United, iar apoi ne vom concentra pe campionat”, a declarat Benitez.

Conferința de presă a început cu o întârziere de un sfert de oră deoarece autocarul grupării engleze a fost blocat în trafic.

STEAUA – CHELSEA, partidă contând pentru prima manșă a optimilor de finală ale EUROPA LEAGUE, se dispută în această seară, de la ora 20:00, pe Arena Națională. Returul va avea loc în 14 martie, la Londra.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un deținut reclamă la CCR o „anomalie” în Codul de Procedură Penală: „Legea îmi prelungește ILEGAL detenția”
Digi24
Ce scoruri ar obține Zelenski și Zalujnîi, fostul comandant al armatei, dacă ar fi alegeri prezidențiale în Ucraina
Cancan.ro
Descoperirea făcută de inspectorii ITM la Spitalul Județean Buzău, la 8 luni de la moartea medicului Ștefania Szabo
Prosport.ro
Ramona Olaru, dialog incendiar cu Dan Alexa. Propunerea care a încins totul: „Ce pot eu să-ți ofer pentru asta?”
Adevarul
Se naște un Guvern fără precedent în România? Analistul Costin Ciobanu explică capcana din spatele ofertei lansate de Sorin Grindeanu
Mediafax
CRITICI DURE lansate de Kelemen Hunor: Guvernul e varză, Parlamentul e varză, trebuie să avem o instituție în picioare
Click
Sara, fiica lui Brigitte Pastramă, s-a mutat cu iubitul ei la doar 18 ani. Cum a reacționat vedeta: „Copii mari, probleme mari”
Digi24
Cadavrele administrative ale statului: companii fără activitate, fără angajați și cu sedii fictive
Cancan.ro
Ce AVERE au de împărțit Ileana Sterp și Daniel Aloman. Ce bunuri dețin cei doi, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Elena Udrea rupe tăcerea la un an de la eliberarea din închisoare. Adevărul despre relația cu Adrian Alexandrov. Ce se întâmplă în relația lor
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia a deschis comenzile pentru noul Sandero Stepway Hybrid 155. Cât costă în România
Descopera.ro
Greșeala făcută de mulți oameni cu telefoanele vechi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Test de cultură generală. În care religie nu se bea cafea?