Prima pagină » Sport » Tragere la sorți Champions League 2013 – 2014. Adversara Stelei în turul doi preliminar

Tragere la sorți Champions League 2013 – 2014. Adversara Stelei în turul doi preliminar

Tragere la sorți Champions League 2013 - 2014. Adversara Stelei în turul doi preliminar
Astăzi a avut loc tragerea la sorți a turului doi preliminar a Champions League 2013 - 2014. Steaua a fost cap de serie.

Steaua va întâlni formația FK Vardar Skopje, campioana Macedoniei, în turul doi preliminar al Champions League 2013 – 2014, s-a stabilit, luni, în urma tragerii la sorți care a avut loc la Nyon.

Partidele din turul doi preliminar al Champions League 2013 – 2014 se vor disputa în două manșe, la 16-17 iulie, respectiv 23-24 iulie.

Pentru a evolua în Champions League 2013 – 2014, Steaua așteaptă decizia Comisiei de Control și Disciplină a UEFA, care a deschis o procedură disciplinară după sentința ÎCCJ în dosarul „Valiza”. Campioana României riscă excluderea din competițiile europene ca urmare a cazului de corupție în care finanțatorul FC Steaua, Gigi Becali, a fost condamnat la trei ani cu executare.

Comisia de Control și Disciplină a UEFA a analizat, vineri, cazul formației Steaua, decizia urmând să fie anunțată în această săptămână.

Recomandarea video

Mediafax
Ce companii de stat au oferit prime de sărbători în 2025 și cât de mari au fost acestea. Care sunt campionii generozității
Digi24
Casetă metalică cu documente, descoperită sub talpa Cavalerului de pe acoperişul Castelului Corvinilor. Ce ascundea aceasta
Cancan.ro
CAUZA morții lui Ion Drăgan. Cine l-a găsit fără suflare în noaptea de Crăciun, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
Rusia amenință România și o acuză că împinge lumea spre un nou război mondial. „Indivizi cu conexiuni în KGB și GRU au acționat aici”
Mediafax
Visul unei femei, distrus de judecători: Nu poate avea copilul soțului decedat
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Rusia ar putea amplasa noi rachete hipersonice la o fostă bază aeriană din Belarus: „Extinde raza de acțiune în Europa”
Cancan.ro
ULTIMUL mesaj al lui Ion Drăgan. Ce a postat artistul, cu câteva ore înainte să moară
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Ce alimente pot face oamenii cei mai fericiți?