Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Ion Cristoiu: „Suntem în evul unei DIVERSIUNI fără margini”

Ion Cristoiu: „Suntem în evul unei DIVERSIUNI fără margini”

Bianca Dogaru

Într-o ediție transmisă live de Gândul, scriitorul și publicistul Ion Cristoiu a declarat că sistemul condus de Klaus Iohannis, sprijinit de forțe externe, desfășoară o campanie amplă pentru a impune un candidat „nepotrivit” în cursa prezidențială. Urmărește aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă

Jurnalistul Ion Cristoiu a făcut declarații controversate, afirmând că sistemul condus de Klaus Iohannis, împreună cu influențe externe, urmărește să impună o persoană „nepotrivită” ca președinte al României. În opinia sa, această campanie este o diversiune de amploare, menită să manipuleze opinia publică.

„Suntem în evul unei diversiuni fără margini, orchestrată de sistemul lui Iohannis și susținută de alte forțe din afară. Scopul este să ne convingă să votăm cea mai nepotrivită persoană din istoria României pentru funcția de președinte,” a declarat Ion Cristoiu.

Comparații cu trecutul politic al României

Cristoiu a făcut o paralelă între situația actuală și alegerile din anul 2000, când competiția politică era diferită. În opinia sa, impunerea unui candidat în prezent necesită un efort mai mare, având în vedere discrepanța dintre capacitățile persoanei vizate și cerințele funcției.

„În 2000 era Iliescu, o figură consacrată. Acum, persoana promovată nu depășește nivelul de administrator de bloc,” a subliniat jurnalistul.

Emisiunea o puteți urmări pe canalul de YouTube Gandul și pe mariustuca.ro. ”Tineți aproape!”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
ANUNȚUL momentului! Ce a decis Marine Le Pen în privința candidaturii sale la președinția Franței
Digi24
FOTO Atac major în Marea Azov: opt petroliere lovite într-o singură noapte. Cui aparțineau
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Imagini provocatoare: Loredana a făcut show la Monaco! Prietena Simonei Halep s-a distrat de minune
Adevarul
Cine este cel mai detestat bărbat? Melodia virală care a dat naștere unui fenomen: „Alex Stamate e tipul care m-a rănit!”
Mediafax
Estimările NATO: Cât va aloca România pentru apărare în 2026? Care sunt țările fruntașe
Click
Cuvintele lui Filip au făcut-o să plângă pe Cristina Șișcanu. Ce s-a petrecut în familia lor: „Au apărut niște probleme”
Digi24
„Lăsați-o în pace pe «regina» Meloni”. Replica neașteptată primită de Donald Trump la summitul NATO
Cancan.ro
Furtuni puternice lovesc România. 37 de județe sunt vizate de avertizarea ANM
Ce se întâmplă doctore
Maria Dragomiroiu, spectaculoasă în costum de baie la 70 de ani. Imaginile din vacanța petrecută în SUA
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cum ajungi mai repede la Beach Please: cu trenul sau cu mașina? Ruta cea mai rapidă
Descopera.ro
Ce fructe să NU pui niciodată în smoothie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-a „pocnit” soția cu un pui congelat
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit circuitul somnului profund care dezvoltă mușchii, arde grăsimile și stimulează creierul