Prima pagină » Știri » A doua cursă de FIA GT3 de la București, câștigată de echipajul Bera/Campenhoudt

A doua cursă de FIA GT3 de la București, câștigată de echipajul Bera/Campenhoudt

Echipajul Romain Bera/Stefan van Campenhoudt a câștigat a doua cursă de la București din cadrul Campionatului European FIA GT3, desfășurată, duminică, pe circuitul stradal din jurul Palatului Parlamentului.

Echipajul Romain Bera/Stefan van Campenhoudt a câștigat a doua cursă de la București din cadrul Campionatului European FIA GT3, desfășurată, duminică, pe circuitul stradal din jurul Palatului Parlamentului.

Bera și Campenhoudt, pe un Ford GT, au parcurs în 60 de minute 31 de tururi.

Pe poziția a doua s-a clasat echipajul Richard Williams/James Pickford, pe un Porsche 997 GT3 Cup, la 5,722 secunde, iar locul trei a fost ocupat de Tom Ferrier și Phil Quaife, tot pe un Porsche 997 GT3 Cup, la 27 de secunde și 48 de miimi de învingători.

Românii Mihai Marinescu și Claudiu David, care au concurat pe un Dodge Viper Competition Coupe, au terminat cursa pe poziția a noua, la 1,00,503 de Bera și Campenhoudt. (Mediafax)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
EXCLUSIV: Ce știa procurorul cu 3 zile înainte de scandalul cu pistolul
Digi24
Bărbat prins de radar cu 172 kmh pentru că își ducea la spital tatăl muşcat de câine. Ce reacție au avut polițiștii
Cancan.ro
Cine este Anna și cum l-a 'smintit' pe pensionarul MApN care i-a scris numele pe stâncă. Povestea 'interzisă' care se ascunde în spatele graffitiului de pe Transfăgărășan
Prosport.ro
FOTO. Irina Deleanu, imagini incendiare: „Îmi place să fiu cât mai naturală”
Adevarul
Poliția i-a confiscat Ferrari-ul de 3,7 milioane de lire sterline la o jumătate de oră după ce s-a urcat la volan
Mediafax
Procurorul care a tras cu pistolul în timp ce era imobilizat de polițiști scapă de arestul preventiv
Click
Corina Caragea, vacanță spectaculoasă în Ibiza. Ce spune despre celebra insulă: „Poți să dansezi până dimineața sau să te culci la 10”
Digi24
„Să le ia organismul din ei”. Cum explică mama unuia dintre tinerii care au atacat ambulanța agresiunea revoltătoare a acestora
Cancan.ro
Cum a ajuns o tânără să scoată 5.000 de euro din buzunar după o noapte de distracție la UNTOLD
Ce se întâmplă doctore
Alina Pușcău, mărturisire sfâșietoare înainte de operație. A fost diagnosticată cu cancer la sân în metastază: „Este singurul tratament care o să mă ajute să îmi salvez viața”
Ciao.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Promotor.ro
Un producător din CHINA urcă rapid în clasamentul auto din România. Despre cine este vorba?
Descopera.ro
Cercetătorii au creat câini la care oamenii să nu fie alergici
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Badea Gheorghe: – Nu pot face dragoste!
Descopera.ro
Peste două treimi dintre români se simt vinovați când mănâncă prea mult