Prima pagină » Știri » Accident pe Autostrada Soarelui: Trafic îngreunat după un carambol cu cinci mașini soldat cu trei răniți / CNAIR ia măsuri pentru fluidizarea circulației

Accident pe Autostrada Soarelui: Trafic îngreunat după un carambol cu cinci mașini soldat cu trei răniți / CNAIR ia măsuri pentru fluidizarea circulației

Accident pe Autostrada Soarelui: Trafic îngreunat după un carambol cu cinci mașini soldat cu trei răniți / CNAIR ia măsuri pentru fluidizarea circulației
Traficul este îngreunat, vineri, pe Autostrada Soarelui după ce, la kilometrul 84, în zona localității Vlad Țepeș, s-a produs un carambol în care au fost implicate cinci mașini, trei persoane fiind rănite.

„Pe sensul către litoral al Autostrăzii 2 Constanța – București, la kilometrul 84, în zona localității Vlad Țepeș a avut loc un eveniment rutier în care au fost implicate cinci autoturisme”, anunță Centril Infotrafic al Poliției Române.

Potrivit primelor date, accidentul s-a soldat cu trei victime.

Circulația rutieră se desfășoară însă îngreunat, pe banda de urgență.

CNAIR ia măsuri de fluidizare a traficului la Ageenția de Încasare Fetești

Având în vedere că în perioada imediat următoare, care cuprinde sărbătoarea de Rusalii, în zona Agenției de Încasare Fetești se pot înregistra ambuteiaje din cauza numărului mare de vehicule, CNAIR  împreună cu reprezentanții Poliției Rutiere anunță o serie de măsuri de fluidizare a traficului.

Astfel, în condițiile în care, din cauza aglomerației, pe sensul București – Constanța se crează ambuteiaje, CNAIR va schimba sensul de circulație pe una din benzile reversibile, traficul urmând a se desfășura pe 4 benzi în sensul București – Constanța si pe 2 benzi în sensul Constanța -București.

În condițiile în care, din cauza aglomerației pe banda de încasare în numerar a tarifului de trecere (dotată cu bariera) pe sensul Constanța – București se crează ambuteiaje, CNAIR va organiza un punct suplimentar de încasare, traficul urmând a fi dirijat și prin spatele clădirii Agenției de Încasare Fetești.

Foto: Mediafax Foto / Gabriel Petrescu (caracter ilustrativ)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cine a dat autorizația? NATO, noi detalii despre drona doborâtă în Buzău
Digi24
„Erau panicați, unii plângeau”. Localnicii din zona Padina povestesc ce au văzut și auzit când a fost doborâtă drona
Cancan.ro
Bona Irinei Columbeanu spune pentru prima dată ce a trăit în vila de la Izvorani: 'Pentru mine, la doar 18 ani, a fost o schimbare uriașă'
Prosport.ro
Prezentatoarea TV care a făcut striptease pentru Adi Mutu, goală pe barcă! Imaginile au strâns sute de mii de aprecieri
Adevarul
Ce urmează după Ucraina? Cinci scenarii pentru un posibil atac al Rusiei asupra Europei
Mediafax
ULTIMA ORĂ! Traseul bizar al dronei doborâte de F-16. Pe unde a trecut aceasta
Click
O româncă și-a schimbat complet viața la 43 de ani. Momentul care a făcut-o să renunțe la cariera de cofetar: „Învățarea este pe tot parcursul vieții”
Digi24
„Militarii români fac minuni cu ce au”. Radu Miruță spune că pilotul care a doborât drona a reacționat într-o fracțiune de secundă
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Accident teribil în România!
Ce se întâmplă doctore
Din ce își câștigă banii acum Daniela Crudu, după retragerea din televiziune A spus fără ezitare cu ce se ocupă: Tot ce se întâmplă acolo e wow
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cât costă racheta cu care F-16 a distrus drona din Buzău. Confirmarea MApN pentru ProMotor
Descopera.ro
Cât poate să trăiască un om? Un studiu ar fi elucidat misterul!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea la prima întâlnire: – Știi, eu sunt cam timid!
Descopera.ro
Un urs a murit după ce s-a urcat în vârful unui stâlp de electricitate de 10 metri înălțime