Prima pagină » Știri » Cea mai scăzută temperatură din această toamnă. Minus 6 grade la Miercurea Ciuc

Cea mai scăzută temperatură din această toamnă. Minus 6 grade la Miercurea Ciuc

Cea mai scăzută temperatură din această toamnă. Minus 6 grade la Miercurea Ciuc

Cea mai scăzută temperatură din această toamnă, minus 6 grade Celsiul, s-a întregistrat la Miercurea Ciuc.

Termometrele au indicat, sâmbătă dimineaţă, minus şase grade Celsius la Miercurea Ciuc, conform Antena3.

S-a format brumă groasă pe plante şi pe sol.

Vremea este deosebit de rece noaptea și dimineața, iar la prânz, temperatura urcă până la 15-20 de grade.

Miercurea Ciuc este considerat polul nord al ţării, astfel că localnicii sunt deja obişnuiţi cu frigul instalat devreme.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cum s-a transformat o zonă din Bulgaria într-un magnet pentru britanici: Este ca Amalfi, dar mai ieftină
Digi24
Biroul 1440 și noul „Starlink rusesc”: De ce nu a reușit Putin să găsească o alternativă la sistemul de sateliți al lui Elon Musk
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Serialele tip microdrame generate de IA revoluționează industria divertismentului din China
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
Ce înfrângere l-ar face pe Orban să demisioneze din fruntea partidului Fidesz
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Supe, ciorbe, amintiri: de ce fiecare cultură are propriul bol de zeamă caldă?