Prima pagină » Știri » Criminalul de la sala de fitness din București a fost arestat

Criminalul de la sala de fitness din București a fost arestat

Criminalul de la sala de fitness din București a fost arestat
Criminalul de la sala de fitness din București a fost arestat

Bărbatul care a înjunghiat mortal un licean la o sală de forță din București a fost arestat marţi seara. Cel care a comis fapta are 20 de ani, iar cel înjunghiat 19 ani.

Atacatorul fugise de la locul faptei

Un tânăr a murit după ce a fost înjunghiat, marți după amiază, în urma unui conflict care a avut loc într-o sală de fitness din Sectorul 3. Acesta a fost găsit de paramedici în stop cardio-respirator, iar presupusul autor a fost prins de polițiști.  

Potrivit unor surse din Poliție, bărbatul a fost înjunghiat după ce, inițial, a izbucnit un scandal într-o sala de sport din Sectorul 3. După bătaie, care a avut loc în sală, conflictul s-a mutat pe stradă, unde unul dintre tineri a fost înjunghiat.

Atacatorul a fugit ieri de la locul faptei, însă a fost reţinut la scurt timp de poliţişti.

Criminalul a fost arestat miercuri

Miercuri, autorul crimei a fost arestat. Lupta dintre cei doi a avut loc în cartierul Vitan, în zona Răcari.

‘„Bărbatul a fost arestat în urmă cu scurt timp de către Tribunalul Bucureşti, asta după ce seara trecută el a stat ore în şir la audieri la Secţia 11 de Poliţie, iar mai apoi la Serviciul Omoruri, care târziu în noapte i-a dat acea reţinere cu propunere de arestare care s-a concretizat astăzi. Între timp, mama băiatului care a decedat era plecată în Franţa. În seara aceasta la ora 23 are avion către România şi vine aici zilele acestea, ca să ridice trupul neînsufleţit al fiului ei de la INML. Vorbim despre un conflict ce s-a aprins în sala de fitness încă de acum trei zile. A avut o altercaţie între cei doi băieţi, iar mai apoi, ieri s-au reîntâlnit în acea sală de fitness, din nou s-au certat şi totul a degenerat în afara sălii de sport, cu o lovitură de cuţin în spatele tânărului de 19 ani care a decedat, în ciuda manevrelor de resuscitare făcute minute în şir de către salvatori. Agresorul are 20 de ani. Am stat de vorbă şi cu mama lui. A spus doar atât, că nu se aştepta ca fiul ei să facă aşa ceva. Vorbim acum despre fapta de omor pentru care este şi deschis dosarul la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti”, relatează Antena 3.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Reacția lui Dmitri Medvedev, după ce Elon Musk a cerut „abolirea” Uniunii Europene. I-a comentat pe X
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Plasticul ar putea influența obezitatea, infertilitatea și astmul, avertizează o analiză