Prima pagină » Știri » De ce crede Ministrul Economiei că România se face de râs la târgurile internaționale

De ce crede Ministrul Economiei că România se face de râs la târgurile internaționale

De  ce crede Ministrul Economiei că România se face de râs la târgurile internaționale
Ministrul Economiei, Costin Borc, le-a explicat participanților la Topul Național al Firmelor Private de ce a întârziat, anume că a fost audiat în Parlament pentru modul în care se prezintă România la târgurile internaționale, arătând că „avem accidente care ne-au făcut de râs".

„Am ajuns la ora 11.00, deși fusesem invitat la ora 10.00, pentru că până la această oră am fost la Parlament, la Comisia pentru Industrii a Camerei Deputaților, unde am vorbit despre problema participării României la târgurile din străinătate”, le-a spus ministrul Economiei participanților la evenimentul de prezentare a Topului Național al Firmelor.

„Este evident că nu suntem încă pregătiți să ne prezentăm la aceste târguri, avem accidente care ne-au făcut de râs, parte a unui șir de lipsuri. Din cauza lipsei unui concept unitar, am avut situații neplăcute la târguri de carte, de alimente, de mobilă sau de modă”, a mai spus Costin Borc.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Unde se vor construi cele mai multe, dar și cele mai mari clădiri din țară?
Digi24
În ce condiții ar putea deveni Georgescu premier într-un „guvern de reconciliere națională”. Anunțul lui Simion
Cancan.ro
Alina avea doar 16 ani și a murit pe loc. Ce postase adolescenta înainte de tragedia din Giurgiu
Prosport.ro
Eugenie Bouchard nu are deloc inhibiții. Sesiunea foto cu care i-a zăpăcit pe fani
Adevarul
Reacțiile ironice ale românilor la criza politică și moțiunea PSD-AUR: „Acest băiat cu 11 clase urmează să decidă soarta țării”
Mediafax
Cât a costat până acum conflictul militar dintre SUA și Iran?
Click
O femeie de 44 de ani a trăit șocul vieții! A fost înșelată de soț cu una dintre angajate: „S-a întâmplat chiar sub nasul meu”
Digi24
Ce va face Bolojan dacă moțiunea de cenzură PSD-AUR împotriva Guvernului va trece
Cancan.ro
2 alerte de viscol năprasnic în România, emise de meteorologii Accuweather. Care sunt orașele afectate
Ce se întâmplă doctore
Cel mai bun probiotic natural. Recomandarea făcută de Mihaela Bilic: un adevărat „elixir” pentru organism
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Ce tip de dubă poți conduce în 2026 dacă ai permis Categoria B. Este legal să faci distribuție sau curierat?
Descopera.ro
Previziunea unui mare diplomat despre România în 1952
Râzi cu lacrimi
Banc cu femei. – Cât să vă bag? – Toatăăă!
Descopera.ro
Inteligența Artificială detectează minciunile mai bine decât oamenii, dar nu atât de bine pe cât s-ar crede