Prima pagină » Știri » EUROVISION 2014. Dimitri Rogozin despre Eurovision: „Perspectiva integrării europene: o fată cu barbă”

EUROVISION 2014. Dimitri Rogozin despre Eurovision: „Perspectiva integrării europene: o fată cu barbă”

EUROVISION 2014. Dimitri Rogozin despre Eurovision: „Perspectiva integrării europene: o fată cu barbă
EUROVISION 2014 CONCHITA WURST. După ce câștigătoarea concursului Eurovision i-a adresat un mesaj lui Vladimir Putin sâmbătă seara, vicepremierul Dimitri Rogozin a scris un comentariu dur pe Twitter

EUROVISION 2014 CONCHITA WURST. „Eurovision-ul a arătat ingratorilor europeni perspectiva lor- o fată cu barbă”, a scris Dimitri Rogozin pe contul său de Twitter.

EUROVISION 2014 a fost câștigat de Conchita Wurst din Austria. FEMEIA CU BARBĂ este de fapt un travestit care a devenit brusc noul simbol al mișcării LGBT.

Paula Seling și Ovi, reprezentanții României la Eurovision 2014, s-au situat pe locul al 12-lea în finala care a avut loc sâmbătă seară, la B&W Hallerna din Copenhaga, în timp ce Conchita Wurst din Austria a câștigat competiția.

Eurovision Song Contest 2014 s-a desfășurat în Copenhaga după ce ediția de anul trecut a concursului a fost câștigată de Emmelie de Forest, reprezentanta Danemarcei, cu piesa „Only Teardrops”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Tradiții, obiceiuri și superstiții de Anul Nou: Ce să faci de Revelion și ce să eviți ca să ai noroc tot anul
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Capcana celui mai amplu experiment demografic: cum a modelat China o generație care nu mai vrea copii
Mediafax
Ianuarie 2026: marile sărbători din calendarul ortodox
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Plan malefic și fără milă! Cum a pus mâna pe bani în doar câteva zile, femeia din Sibiu care și-a ucis mama
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Mai puțin de 50 de astfel de plante există pe Pământ. Cât de aproape sunt de a dispărea complet?