Prima pagină » Știri » Fotografia zilei: un elefant scăpat de la circul din Vâlcea, prins de polițiști

Fotografia zilei: un elefant scăpat de la circul din Vâlcea, prins de polițiști

Fotografia zilei: un elefant scăpat de la circul din Vâlcea, prins de polițiști
Un elefant care scăpase, joi, de la un circ aflat în Râmnicu Vâlcea a fost găsit la scurt timp de la plecare, pe un deal din apropiere, fiind readus în țarc, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Reprezentanții IPJ Vâlcea au declarat, corespondentului MEDIAFAX, că elefantul nu a produs pagube și a fost readus la circ de polițiști și angajații circului.

„Elefantul a scăpat din țarc, până pe o poiană din vecinătate. Polițiștii, împreună cu angajații circului, au împrejmuit zona, iar dresorul a reușit să calmeze animalul și să-l readucă la circ”, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, Alina Teodorescu, purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea.

Polițiștii vă recomandă să nu vă apropiați prea mult de animalele sălbatice și să nu lăsați copiii nesupravegheați, indiferent că vă aflați la circ sau la grădina zoologică.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernul scade acciza la motorină cu 30 de bani pe litru. Toate măsurile pentru reducerea prețului la motorină
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
60% dintre judecătorii federali din SUA folosesc tot mai mult Inteligența Artificială ca să redacteze hotărâri sau să îi ajute în audieri, deși știu că este nesigură
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Probleme pentru echipajul Artemis 2 în drum spre Lună! Ce a transmis NASA?