Prima pagină » Știri » Judecătoare din Iași acuzată de moartea propriei mame

Judecătoare din Iași acuzată de moartea propriei mame

Judecătoare din Iași acuzată de moartea propriei mame
Judecătoarea Cerasela Mădălina Cazacu de la Judecătoria Iași este acuzată de fratele ei de moartea propriei mame.

Judecătoarea Cerasela Mădălina Cazacu de la Judecătoria Iași este acuzată de fratele ei de moartea propriei mame. Cătălin Hulbocianu, fratele judecătoarei, a depus la Parchetul Curții de Apel Iași o plângere în care susține că Mădălina Cazacu ar fi omorât-o pe mama sa. Reprezentanții Parchetului Curții de Apel Iași au declarat pentru gândul că în acest caz se efectuează cerectări, dar că nu a fost începută urmărirea penală.

Cătălin Hulbocianu, fratele judecătoarei Cazacu, susține că, din 2008 și până în 2012, a avut-o în îngrijire pe mama bolnavă de Alzheimer. „Sora mea și cumnatul mi-au inscenat mie o acțiune susținând că eu mi-am răpit mama. În realitate, ei au venit și au răpit-o de pe stradă”, susține Cătălin Hulbocianu.

Ulterior, Mădălina Cazacu a solicitat și obținut prin instanță custodia mamei sale pe motive medicale. „A făcut asta pentru că a vrut să pună mâna pe apartamentul mamei”, spune Cătălin Hulbocianu. În aprilie 2013, mama judecătoarei a decedat.

Acum, fratele Ceraselei Cazacu spune că, în cele opt luni în care mama sa a fost sub surorii lui, a fost internată abuziv prin diverse spitale. „Doctorii ne-au recomandat să o tratăm acasa sau în spitale, dar în secții specializate pe Alzheimer. Sora mea a internat-o constat și din dosarele medicale rezultă că nu a primit medicamentația adecvată”, susține Cătălin Hulbocianu

Pe numele judecătoarei a fost depus la Parchetul Curții de Apel Iași o plângere penală în care magistratul este acuzat de omor. „Acțiunile surorii mele au dus la moartea mamei mele”, susține  Cătălin Hulbocianu.

Reprezentanții Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Iași au declarat că au înregistrat plângerea lui Hulbocianu, că se efectuează cercetări, dar că în acest moment nu a fost începută urmărirea penală.

Judecătoarea Mădălina Cazacu nu a răspuns solicitărilor gândul de a-și prezenta punctul de vedere.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Volodimir Zelenski, îmbrăcat în costum, a ajuns la Mar-a-Lago și a fost întâmpinat de Donald Trump
Digi24
Ceasuri Rolex, lingouri de aur și o diplomație „decimată din interior”. Cum funcționează politica externă a Americii în era Trump 2.0
Cancan.ro
Cât costă rochia purtată de Mirabela Grădinaru la Digi24. De ce a atras atenția tuturor
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
Șoferii de mașini hibride, de trei ori mai expuși riscului de deces decât cei cu mașini pe benzină. Care este motivul
Mediafax
CCR nu a dat decizia pe pensiile magistraților din cauza lipsei cvorumului. Decizia s-ar putea lua luni
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Fostul preşedinte al Curţii, Augustin Zegrean, despre actuala decizie a CCR: „Duminica nu se judecă nicăieri în lume”
Cancan.ro
Alex Bodi continuă scandalul aprins cu Ramona Olaru! Musculosul nu se lasă: 'O să aduc eu amintiri de la Agronomie când
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Nemții au desenat viitoarea Dacia C-Neo. Viziunea unui tuner axat pe modelele mărcii
Descopera.ro
De ce, indiferent cât ai mâncat, mai ai loc și pentru desert?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Mitul copilului singur la părinți: De ce prejudecățile despre egoism sunt false?