Prima pagină » Știri » Senatorul PSD Liviu Pop, scos de pe lista pentru alegerile parlamentare. “Să rămân în PSD sau să imi dau demisia?” Nu exclude să candideze din partea altui partid

Senatorul PSD Liviu Pop, scos de pe lista pentru alegerile parlamentare. “Să rămân în PSD sau să imi dau demisia?” Nu exclude să candideze din partea altui partid

Senatorul PSD Liviu Pop, scos de pe lista pentru alegerile parlamentare. “Să rămân în PSD sau să imi dau demisia?” Nu exclude să candideze din partea altui partid

Scos de pe lista pentru alegerile parlamentare programate pe 6 decembrie, senatorul PSD Liviu Pop îi întreabă pe urmăritorii săi de pe Facebook ce ar trebui să facă în continuare.

Liviu Pop, fostul ministrul al Educației nu exclude varianta să candideze la “parlamentare” din partea altui partid, în cazul în care va pleca din PSD. Însă, până să ia o decizie finală, a dat drumul unui sondaj pe o rețea socială și i-a întrebat pe cei care îi accesează pagina dacă ar trebui sau nu să rămână membru în Partidul Social Democrat.

Dragi prieteni de pe Facebook, Deși am fost votat pentru prima poziție la Senat de CEX PSD Maramureș, am fost înlăturat de pe listă. Ce decizie credeți că ar trebui să iau:

1. Să rămân în PSD?

2. Să îmi dau demisia din PSD?

3. Să candidez din partea altui partid?

4. Altceva?

Vă mulțumesc pentru eventualul răspuns. Respect!”, a scris senatorul PSD Liviu Pop.

Liviu Pop, fost ministru al Educației

Liviu Marian Pop este un cunoscut politician, membru în Senatul României. În perioadele 29 iunie 2017 – 29 ianuarie 2018 și 16 mai – 29 iulie 2012 a ocupat funcția de ministru al Educației, Cercetării și Tineretului. De asemenea, Între decembrie 2014 și noiembrie 2015, a fost învestit ministru delegat pentru Dialog Social în Guvernul Ponta, funcție deținută și în perioada 7 mai–21 decembrie 2012. Înainte de implicarea în politică, Liviu Pop a fost profesor de matematică la diferite instituții de învățământ din județul Maramureș.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Europa 2026: previziuni salariale, țările cu cele mai mari creșteri. România și Ucraina, singurele pe minus
Digi24
Cea mai scăzută temperatură de pe Pământ în acest moment. Zilele următoare sunt prognozate și -60 de grade Celsius
Cancan.ro
-17 grade Celsius în România. Pe ce dată vine "iarna secolului", potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Crăciun sărbătorit în secret, în Coreea de Nord. Familiile riscă pedepse aspre pentru împodobirea unui brad
Mediafax
Cod portocaliu de viscol în zona de munte din județele Hunedoara și Caraș-Severin
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
A murit Pat Finn. Actorul din serialele „Seinfeld” și „Friends” avea 60 de ani
Cancan.ro
Greșeala făcută de o gospodină din Brăila, pe salata Boeuf. Când au citit mesajul, invitații și-au dat coate 🤭
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia deschide comenzile noului Spring pe piețele vest-europene. România încă vinde vechea generație
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit că anotimpurile Pământului sunt ciudat de desincronizate