Prima pagină » Știri » Turcul care și-a omorât soția și copilul a fost reținut și va fi prezentat instanței pentru mandat

Turcul care și-a omorât soția și copilul a fost reținut și va fi prezentat instanței pentru mandat

Turcul care și-a omorât soția și copilul - prins, joi seară, la Mihăilești, în județul Giurgiu - a fost reținut de procurori și urmează să fie prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru omor calificat și deosebit de grav, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Capitalei.

Turcul care și-a omorât soția și copilul – prins, joi seară, la Mihăilești, în județul Giurgiu – a fost reținut de procurori și urmează să fie prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru omor calificat și deosebit de grav, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliției Capitalei.

Mehmed Selek (44 de ani) a fost prins de polițiști, joi seară, în jurul orei 20.00, în localitatea Mihăilești din județul Giurgiu, în prezent el fiind în arestul Poliției Capitalei, a declarat, vineri, pentru MEDIAFAX, purtorului de cuvânt al Poliției Capitalei, comisarul Christian Ciocan.

Procurorii au emis pe numele acestuia o ordonanță de reținere pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă pentru omor calificat și deosebit de grav, a mai precizat comisarul Christian Ciocan. Ancheta este coordonată de procurorii Tribunalului București, a adăugat sursa citată.

Purtătorul de cuvânt a mai spus că pe corpul soției lui Mehmed Selek au fost găsite mai multe împunsături de cuțit, iar pe cel al copilului, escoriații cervicale.

Cetățeanul turc Mehmed Selek (44 de ani) și-a omorât, joi, soția – Teodora Selek (40 de ani) – și copilul în vârstă de cinci ani, pe fondul unei crize de gelozie. După comiterea dublei crime, Mehmed Selek l-a sunat pe șeful său, căruia i-a spus ce a făcut, apoi a dispărut. Bărbatul a fost dat imediat în consemn la frontieră, iar polițiștii au început căutările pentru prinderea lui. (Mediafax)

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Zilele cu dezlegare la pește rămase până la Crăciun
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Capitala votează astăzi primarul general. S-au deschis secțiile de votare
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Celebritatea poate scurta viața