Prima pagină » Știri » Tânără din Focșani în comă la spital, după ce a fost atacată cu o rangă și violată de un bărbat

Tânără din Focșani în comă la spital, după ce a fost atacată cu o rangă și violată de un bărbat

O tânără de 22 de ani, din Focșani, a ajuns în comă la Spitalul Județean din municipiu, după ce a fost atacată, în noaptea de miercuri spre joi, de un bărbat eliberat anul trecut din închisoare, care a lovit-o cu o rangă și apoi a violat-o, transmite corespondentul MEDIAFAX.

O tânără de 22 de ani, din Focșani, a ajuns în comă la Spitalul Județean din municipiu, după ce a fost atacată, în noaptea de miercuri spre joi, de un bărbat eliberat anul trecut din închisoare, care a lovit-o cu o rangă și apoi a violat-o, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Vrancea, Zorel Burlan, tânăra de 22 de ani a fost atacată, în noaptea de miercuri spre joi, în jurul orei 2.00, în momentul în care a ieșit de la serviciu și se îndrepta spre casă.

Conform sursei citate, femeia nu mai avea mult până acasă când a fost acostată de un individ care a atacat-o, lovind-o de câteva ori cu o rangă în cap. Ulterior, individul a târât-o pe tânără până într-o parcare din apropiere, unde a violat-o.

Poliția a fost alertată de un focșănean care locuiește în apropierea zonei unde a avut loc violul și care, după ce a auzit zgomot, a ieșit la geam să vadă ce se întâmplă și a observat că o persoană este în pericol.

„Poliția municipiului a fost sesizată că în Cartierul Sud este o persoană de sex feminin trântită la pămînt, inconștientă. Echipajul care a fost trimis în zonă a constatat acest lucru. Persoana de sex feminin se afla în comă, imediat a fost identificat în zonă un bărbat de 45 de ani în stare de ebrietate, cu urme de sânge pe haine. A fost reținut și identificat ulterior, victima fiind transportată în comă la spital”, a declarat, joi, purtătorul de cuvânt al IPJ Vrancea, Zorel Burlan.

Potrivit anchetatorilor, autorul atacului și violului asupra fetei de 22 de ani este un focșănean în vârstă de 45 de ani, eliberat anul trecut din Penitenciarul Focșani, unde a stat 25 de ani pentru infracțiuni comise cu violență.

„Este recidivist, anul trecut a fost eliberat condiționat din Penitenciarul Mândrești, unde își ispășea pedeapsa pentru tâlhărie. În trecut, a mai fost condamnat și pentru omor, a adăugat Burlan.

În pușcărie, bărbatul s-a apucat să coasă goblenuri, iar în urmă cu trei ani a avut inclusiv o expoziție cu vânzare la Parlamentul României.

Victima este internată în comă la Spitalul Județean din Focșani și există posibilitatea să fie transferată în cursul zilei de joi la un spital din Galați.

Tânăra de 22 de ani lucra ca barmaniță la un cunoscut club din Focșani, iar când a fost atacată ieșise de la serviciu și se îndrepta spre casă.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
COLOSUL ÎN COLAPS! Economia s-a PRĂBUȘIT, iar acum pregătește cea mai mare restructurare din istorie
Digi24
El Nino este tot mai aproape. Ce a detectat NASA în Oceanul Pacific: „Va fi mai puternic decât credeam”
Cancan.ro
Ce au aflat procurorii despre Denise Rifai și Dan Bittman? Relațiile prezentatoarei de la Antena 1, devoalate
Prosport.ro
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Adevarul
Nici măcar un român printre noii ambasadori UE? Adevărul dur rostit de un expert în negocieri europene
Mediafax
ÎNTÂLNIRE SURPRIZĂ între Nicușor Dan și unul dintre cei mai mari contestatari ai lui Bolojan
Click
Andrei Duban, în lacrimi în podcastul lui Cătălin Oprișan. Ce l-a făcut să plângă: „Nu cred așa ceva! Dar nimeni nu știe asta. De unde Doamne iartă-mă…”
Digi24
Reacția Kremlinului după ce WSJ a scris că Rusia face presiuni asupra Belarusului pentru extinderea războiului din Ucraina
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather au modificat prognoza: Vor fi 42 de grade Celsius în București, pe această dată
Ce se întâmplă doctore
În anii ‘90 era una dintre cele frumoase actrițe din lume și juca în cele mai populare filme! O recunoști în cele mai recente imagini surprise de paparazzi? A lăsat actoria în urmă. Cu ce se ocupă acum
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Proiectul de lege promulgat de Nicușor Dan care afectează transportatorii
Descopera.ro
Linii vechi de 2.000 de ani, desenate în deșert. Cine le-a creat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – O să-i zic nevestei tale că te culci cu secretara!
Descopera.ro
(P) Engleza de la zero: cum înveți fără să te blochezi