Prima pagină » Magazin » „Eu i-am oferit droguri puternice lui Amy Winehouse”. Mărturisirea făcută de fostul soț al cântăreței

„Eu i-am oferit droguri puternice lui Amy Winehouse”. Mărturisirea făcută de fostul soț al cântăreței

Eu i-am oferit...

Blake Fielder-Civil a mărturisit într-un interviu recent că el a fost persoana care i-a oferit droguri puternice fostei sale soții, cântăreața Amy Winehouse, informează thesun.co.uk.

Blake, care se confruntă la rândul lui de mulți ani cu dependența de droguri, se afla în închisoare în momentul în care fosta lui soție a murit, în 2011, din cauza consumului de alcool. El spune că s-a simțit ușurat atunci când a aflat că decesul cântăreței Amy Winehouse nu a fost provocat de o supradoză de droguri.

„Nu știu dacă asta mă absolvă de vină sau de responsabilitate. Însă acest lucru înseamnă că nu eu am fost acela care a ucis-o pe fosta mea soție. Eu am fost totuși acela care a adus drogurile în relația noastră. Dar, atunci când au fost publicate rezultatele testelor toxicologice, m-am simțit ușurat să aflu că nu existau urme de droguri în organismul ei”, a spus Blake Fielder-Civil într-un interviu acordat în exclusivitate tabloidului britanic The Sun.

În pofida candorii afișate, Fielder-Civil insistă asupra faptului că vina pentru faptul că a devenit dependentă de droguri îi aparține cântăreței Amy Winehouse.

„Ar fi lipsit de respect să presupunem că Amy era atât de ușor de influențat, încât ar fi luat droguri fără să decidă ea însăși acest lucru. Era, de fapt, foarte puternică și independentă”, a precizat fostul ei soț.

El a insistat asupra faptului că nu drogurile, ci consumul exagerat de alcool a reprezentat adevărata problemă cu care se confrunta Amy Winehouse.

Fielder-Civil se afla într-o închisoare din Leeds, în iulie 2011, când fosta lui soție a murit, în reședința ei din nordul Londrei.

„Credeam că lumea mea s-a sfârșit. Eram ca două boabe într-o singură păstaie”, a spus el.

Neputând să participe la funeraliile cântăreței, Fielder-Civil a organizat o ceremonie în celula lui din închisoare. Condamnat la 14 luni de închisoare, pentru spargerea unei locuințe și amenințări cu o armă de foc, a fost internat de urgență, recent, în urma unei supradoze de droguri și alcool.

Plasat de medicii britanici într-o comă indusă timp de două săptămâni, Fielder-Civil susține că a avut o viziune, în care spiritul lui Amy Winehouse a venit să îl vadă, pentru a îl ajuta să depășească acel moment dificil.

Blake Fielder-Civil, care are un copil cu noua lui iubită, Sarah Aspin, a spus: „Amy a vrut ca eu să trăiesc alături de băiatul meu”.

Blake Fielder-Civil și Amy Winehouse s-au căsătorit la Miami în 2007, iar mariajul lor s-a încheiat printr-un divorț pronunțat în 2009, într-o perioadă în care Blake se afla deja la închisoare.

Amy Winehouse a murit pe 23 iulie 2011, la vârsta de 27 de ani, după ce s-a confruntat mulți ani cu dependența de alcool și de droguri. Moartea ei a fost una „accidentală” – potrivit rezultatelor anchetei făcute de poliție -, cauzată de abuzul de alcool.

Fanii și criticii laolaltă i-au aclamat farmecul necizelat, umorul incisiv și combinația unică de jazz și soul care îi caracterizau muzica. Un alt avantaj al controversatei artiste britanice era talentul incontestabil de compozitoare – muzica pe care a scris-o este, fără excepție, profund personală, de o candoare brutală. Cele două discuri lansate în timpul vieții sale, „Frank” și „Back to Black” – recompensat cu cinci premii Grammy -, s-au vândut în peste 12 milioane de exemplare în întreaga lume. Lansat în 2006, „Back to Black” a devenit, după moartea divei, cel mai bine vândut album al secolului al XXI-lea, în Marea Britanie. Acel record a fost la rândul lui doborât în decembrie 2011 de albumul „21” al cântăreței Adele.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
(VIDEO) Momentul flagrantului Parchetului General în dosarul de obținere frauduloasă a cetățeniei române
Digi24
Reacția Varșoviei după ce Vladimir Putin a afirmat că o parte din Ucraina va fi cedată Poloniei în viitor
Cancan.ro
Cât a plătit un turist pentru un șnițel cu piure la o cantină din Eforie Nord. Nu e o glumă!
Prosport.ro
Nadia Comăneci a luat din banii ei două aparate de aer condiționat pentru sala de gimnastică de la Complexul „Lia Manoliu”
Adevarul
Iranul prezintă o nouă dronă kamikaze cu reacție. Mesajul transmis Washingtonului în plină escaladare a tensiunilor
Mediafax
CUTREMUR în industria auto: Un mare PRODUCĂTOR anunță 8.000 de concedieri până în 2027
Click
Mihai Onilă a fost operat de urgență. Soția lui e la capătul puterilor: „Trec prin momente extrem de grele”
Digi24
Băiat pe trotinetă, lovit în cap de un obiect căzut din cer. Copilul nu-și amintește nimic despre incident
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați!
Ce se întâmplă doctore
Tânăra din Craiova, care ar fi luat o bacterie periculoasă la un festival, e în stare gravă! Aparatul ECMO o ţine în viaţă. Medicii nu au reușit să afle cu ce a fost infectată
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ofertă la Dedeman: camera auto Full HD cu Wi-Fi are preț tăiat
Descopera.ro
Toți oamenii împărtășesc un strămoș surprinzător
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Alooo…iubito, în ce ești îmbrăcată?
Descopera.ro
Incendiu de pădure masiv în sud-vestul Franței. Flăcările au depășit o suprafață de patru ori mai mare decât Parisul