Prima pagină » Știri » CRIMĂ în ILFOV. Un tânăr și-a ucis tatăl și a ascuns cadavrul sub dușumeau din casă

CRIMĂ în ILFOV. Un tânăr și-a ucis tatăl și a ascuns cadavrul sub dușumeau din casă

CRIMĂ în ILFOV. Un tânăr și-a ucis tatăl și a ascuns cadavrul sub dușumeau din casă
Un tânăr din localitatea ilfoveană Cățelu a fost reținut, în noaptea de joi spre vineri, după ce, în urmă cu aproximativ trei săptămâni, și-a înjunghiat tatăl și l-a îngropat în casă, sub dușumea, potrivit unor surse din poliție.

Un tânăr din localitatea ilfoveană Cățelu a fost reținut, în noaptea de joi spre vineri, după ce, în urmă cu aproximativ trei săptămâni, și-a înjunghiat tatăl și l-a îngropat în casă, sub dușumea, potrivit unor surse din poliție.

Sursele citate au precizat că, în noaptea de 2 spre 3 decembrie, Ionuț Valentin Stanciu, în vârstă de 21 de ani, a consumat, împreună cu tatăl său, Laurențiu Stanciu, de 43 de ani, o cantitate mare de alcool. Spre dimineață, cei doi au fi început să se certe, iar băiatul, într-un acces de furie, și-a omorât tatăl cu un cuțit și o rangă.

După ce și-a dat seama că a comis o crimă, tânărul a scos dușumeaua și a îngropat cadavrul la o adâncime de aproximativ un metru.

Crima a fost descoperită, spun anchetatorii, după ce fiica victimei a intrat în panică din cauza faptului că nu mai știa nimic de tatălui ei și a anunțat autoritățile.

Polițiștii au descins la adresa bărbatului dispărut în noaptea de joi spre vineri și au descoperit urme de sânge, iar apoi locul în care fusese îngropat acesta.

Potrivit anchetatorilor, Ionuț Valentin Stanciu, care era acasă, a fost ridicat pentru audieri. Tânărul și-a recunoscut fapta în fața polițiștilor și procurorilor, fiind reținut pentru 24 de ore sub acuzația de omor calificat.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Magazine Auchan din România vizate de un apropiat al premierului maghiar Viktor Orban
Digi24
O femeie din SUA a fost dată dispărută în urmă cu 24 de ani. Acum a fost găsită, dar nu vrea să ia legătura cu familia
Cancan.ro
Florin Prunea a divorțat, după 35 de ani de căsnicie. Care este motivul real al despărțirii de Lidia
Prosport.ro
FOTO. E una dintre cele mai frumoase femei din lume, dar a fost părăsită! Despărțirea momentului
Adevarul
Ce pedeapsă a primit românul care și-a decorat casa cu svastici și portretul lui Hitler: un turist german l-a reclamat
Mediafax
Investigație The Telegraph: Jeffrey Epstein a mutat mai multe computere în depozite secrete pe întreg teritoriul SUA înainte de percheziții
Click
Pensii mai mari de la 1 iulie 2026. E vorba de românii care au lucrat în această țară din Europa
Digi24
Un bărbat a cumpărat un bilet câștigător la loto din magazinul unde lucra, după ce s-au extras numerele. Premiul: 12 milioane de dolari
Cancan.ro
Cu câte săptămâni înainte este filmat Survivor, de fapt. Detaliul care i-a dat de gol pe producătorii de la Antena 1
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Corina Dănilă în tinerețe? Imagini rare cu fosta actriță din telenovele
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Poliția Timiș a invocat ChatGPT în instanță pentru a susține o sancțiune. Judecătorii au anulat-o și au restituit permisul șoferului
Descopera.ro
Cât cântărește cel mai mare fluture din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Pe plajă: – Băi Costele, ce bine arată nevastă-ta, are o siluetă de invidiat!
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit cum să dezactiveze definitiv genele cancerului