Prima pagină » Sport » Fosta gimnastă Lavinia Miloșovici a născut un băiețel

Fosta gimnastă Lavinia Miloșovici a născut un băiețel

Fosta gimnastă Lavinia Miloșovici a născut un băiețel
Fosta gimnastă Lavinia Miloșovici a născut, marți, un băiețel de peste trei kilograme, la Maternitatea "Dr. Dumitru Popescu" a Spitalului Municipal din Timișoara, iar atât mama, cât și copilul se simt bine, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Fosta gimnastă Lavinia Miloșovici a născut, marți, un băiețel de peste trei kilograme, la Maternitatea „Dr. Dumitru Popescu” a Spitalului Municipal din Timișoara, iar atât mama, cât și copilul se simt bine, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Directorul Spitalului Municipal din Timișoara, dr. Octavian Mazilu, a declarat corespondentului MEDIAFAX că fosta gimnastă Lavinia Miloșovici a născut, marți, un băiețel sănătos, la Maternitatea „Dr. Dumitru Popescu”.

„Doamna Lavinia Miloșovici a născut astăzi (marți – n.r.) la maternitatea Spitalului Municipal un băiețel de 3,150 de grame, prin operație de cezariană și atât mama, cât și copilul se simt foarte bine. Ne onorează că doamna Lavinia Miloșovici a ales maternitatea noastră, este o bucurie pentru noi”, a declarat dr. Octavian Mazilu.

Potrivit sursei citate, fiul Laviniei Miloșovici va purta numele Cosmin Mihai.

Lavinia Miloșovici a mai avut o fetiță, care, însă, în 2008, la vârsta de patru ani, a murit din cauza unei boli a sistemului nervos.

Lavinia Miloșovici, în vârstă de 37 de ani, a debutat în competițiile oficiale internaționale în 1991 și s-a retras din activitatea competițională după Jocurile Olimpice din 1996.

Fosta gimnastă a participat la trei ediții ale Campionatelor Europene de juniori și seniori, șapte Campionate Mondiale și la două ediții ale Jocurilor Olimpice, adunând 29 de medalii, din care 13 de aur.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Imaginile verii de la mare! A “pupat” gardul și a lustruit Audiul. De fapt, “distracția” a avut loc în parcarea de la LOFT
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Câți ani de necontributivitate sunt asimilați pentru pensionare
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Nicușor Dan, apariție surpriză la Făgăraș. Ținuta în care a fost surprins președintele
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Alertă seismică în România! Un nou cutremur a fost înregistrat în Vrancea
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Motorina s-a ieftinit cu aproape 70 de bani. Ce prețuri afișează astăzi benzinăriile
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Carol al II-lea și capcana germană. De ce apropierea de Hitler nu a putut salva România