Prima pagină » Magazin » „Cel mai bun loc de muncă din lume”. Unde pot câștiga românii 80.000 de euro

„Cel mai bun loc de muncă din lume”. Unde pot câștiga românii 80.000 de euro

Agenția guvernamentală australiană pentru promovarea turismului și mediului de afaceri local, Tourism Australia, a scos la concurs șase locuri de muncă, acestea putând fi ocupate doar de străini.

Agenția guvernamentală australiană pentru promovarea turismului și mediului de afaceri local, Tourism Australia, a scos la concurs șase locuri de muncă exclusiv pentru străini, informează ABC News. Mai mult, pentru „Cel mai bun loc de muncă din lume”, așa cum se numește programul, pachetul salarial depășește 77.000 de euro (100.000 de dolari australieni).

Pe lista locurilor de muncă disponibile se numără și postul de paznic de parc într-o rezervație naturală, fotograf și îngrijitor de animale sălbatice, toate fiind valabile pentru șase luni de zile. Astfel, potrivit sursei citate, candidatul ideal pentru unul dintre aceste posturi trebuie să fie străin, cu vârsta cuprinsă între 18 și 30 de ani, iar CV-ul și-l poate aplica fie pe Facebook, fie pe Best Jobs, până pe 9 aprilie 2013. Cei care vor fi angajați urmează să fie anunțați în luna iunie, urmând să încheie contractul începând cu data de 1 august.

Totodată, reprezentantul Tourism Australia, Jane Whitehead, a precizat că aceste locuri de muncă au fost create pentru tinerii străini dornici de aventură și de distracție, dar și pentru acumularea de experiență. În 2012, astfel de angajați au contribuit cu 2.5 miliarde de dolari (aproximativ 2 miliarde euro) la economia Australiei.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Hotelul care îți dă banii înapoi în funcție de cât de mult plouă
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Mihaela Rădulescu, destăinuiri dureroase la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: „Nicio femeie n-ar trebui să fie doar femeia cuiva”
Mediafax
BCE: România, printre țările UE cu cea mai mare creștere a investițiilor publice. Nivel record susținut de fonduri europene
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Am condus în România noile Dacia Duster și Bigster cu tracțiune integrală și transmisie automată
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Copiii și ecranele: Cât este prea mult și ce pot face părinții