Prima pagină » Magazin » Actorul Christopher Walken explică motivul pentru care nu a vrut copii

Actorul Christopher Walken explică motivul pentru care nu a vrut copii

Actorul Christopher Walken explică motivul pentru care nu a vrut copii
Celebrul actor american a declarat într-un interviu acordat cotidianului The Guardian că este bucuros de faptul că, în cei aproape 50 de ani de căsnicie cu directorul de casting Georgianne Thon, nu a devenit tată, pentru că asta ar fi însemnat, cu siguranță, sfârșitul carierei lui.

Celebrul actor american a declarat într-un interviu acordat cotidianului The Guardian că este bucuros de faptul că, în cei aproape 50 de ani de căsnicie cu directorul de casting Georgianne Thon, nu a devenit tată, pentru că asta ar fi însemnat, cu siguranță, sfârșitul carierei lui.

Christopher Walken, celebru și pentru rolul din „Șapte psihopați și un câine/The ‘Seven Psychopaths”, se declară mulțumit că nu are copii pentru că, spune el, acest lucru i-ar fi afectat ambițiile actoricești.

Întrebat dacă, din punctul lui de vedere, cariera și copiii ar fi făcut „casă bună”, Walken a răspuuns tranșant: „Sub nicio formă”.

Renumit pentru măiestria cu care interpretează personaje excentrice, Christopher Walken are un stil de viață mai degrabă conservator, marcat de discreție.

„Viața mea este una conservatoare. Am fost căsătorit aproape 50 de ani. Nu am nici hobby-uri, nici copii. Nu prea îmi doresc să călătoresc, nu am avut niciodată o viața socială tumultoasă. Stau acasă, cu excepția timpului pe care îl petrec la lucru. Deci, în termeni generali, sunt un om obișnuit”, a spus Walken.

Când vine vorba însă despre carieră, starul din „Vânătorul de cerbi /The Deer Hunter” spune că este cel mai exigent critic al său. „La fiecare film pe care l-am făcut sunt scene la care am fost bun, și scene pe care le-am jucat prost. În ceea ce mă privește, este mereu vorba despre reușită și nereușită”, a mai spus actorul.

Christopher Walken este un prolific actor american de teatru și film, care a interpretat peste o sută de roluri în diverse producții cinematografice și de televiziune, câștigător al premiului Oscar pentru rol secundar în 1978, grație prestației sale din filmul „Vânătorul de cerbi”. Alte roluri notabile au fost cele din „Perspectiva unei crime” (1984), „Afacere de familie” (1986), „King of New York” (1990), „Batman revine” (1992), „Pulp Fiction” (1994) și „Prinde-mă! Dacă poți” (2002), pentru care a primit o a doua nominalizare la Oscar. El a apărut și în videoclipurile unor artiști de marcă, precum Madonna și Fat Boy Slim.

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Hortensia Papadat-Bengescu, tânăra educată la pension care a îngrijit mai apoi în gară soldaţii răniţi. Ulterior a devenit una dintre cele mai mari scriitoare