Prima pagină » Știri » Bebelușul găsit mort în bena unui autoturism. A fost născut la termen, apoi ucis

Bebelușul găsit mort în bena unui autoturism. A fost născut la termen, apoi ucis

Bebelușul găsit mort în bena unui autoturism. A fost născut la termen, apoi ucis
Bebelușul găsit mort în bena unui autoturism parcat pe o alee din municipiul Buzău, la sfârșitul săptămânii trecute, a fost născut la termen, apoi ucis, au stabilit polițiștii, care încearcă acum să o identifice pe mama nou-născutului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Bebelușul găsit mort în bena unui autoturism parcat pe o alee din municipiul Buzău, la sfârșitul săptămânii trecute, a fost născut la termen, apoi ucis, au stabilit polițiștii, care încearcă acum să o identifice pe mama nou-născutului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit comisarului șef Florina Crucianu de la Poliția Buzău, în urma necropsiei cadavrului nou-născutului descoperit, duminică dimineață, în bena unui autoturism, s-a stabilit că bebelușul, un băiețel, s-a născut la termen, însă a fost ucis, moartea fiind violentă.

„Concluziile definitive urmează să fie comunicate de către medicii legiști după efectuarea examenelor complementare, histopatologic și toxicologic, pentru care s-au recoltat probe biologice”, a declarat comisar șef Florina Crucianu.

Conform sursei citate, ancheta continuă acum pentru identificarea mamei bebelușului și pentru a stabili dacă ea a fost cea care a omorât bebelușul.

„Polițiștii continuă cercetările împreună cu procurorul criminalist, pentru omor și desfășoară activitățile ce se impun în vederea identificării mamei și stabilirii tuturor împrejurările în care s-a comis fapta”, a adăugat Crucianu.

Potrivit reprezentantului Poliției Județene Buzău, până în prezent, au fost făcute investigații și verificări la unități spitalicești, cabinete medicale și unități farmaceutice.

Cadavrul unui nou-născut a fost descoperit, duminică dimineață, în bena unei Dacii Papuc parcat pe o alee din Buzău. Imediat, polițiștii și un procuror criminalist au demarat cercetările pentru a se stabili dacă nou-născutul a fost născut viu sau mort și cine l-a abandonat în remorca mașinii.

Din primele informații, proprietarul mașinii în care a fost găsit nou-născutul decedat nu este implicat în acest caz.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Metoda japoneză pentru un bagaj de mână ușor dar cu multe opțiuni vestimentare