Prima pagină » Știri » Un tânăr de 19 ani, prins de Poliție circulând cu 203 km/h pe Autostrada Transilvania

Un tânăr de 19 ani, prins de Poliție circulând cu 203 km/h pe Autostrada Transilvania

Un tânăr de 19 ani, prins de Poliție circulând cu 203 km/h pe Autostrada Transilvania
Un tânăr în vârstă de 19 de ani din Cluj-Napoca a fost prins de polițiștii rutieri circulând cu 203 km/h pe Autostrada Transilvania, vineri după-amiază, informează Poliția Română.

Un tânăr în vârstă de 19 de ani din Cluj-Napoca a fost prins de polițiștii rutieri circulând cu 203 km/h pe Autostrada Transilvania, vineri după-amiază, informează Poliția Română.

Șoferul a fost depistat, în jurul orei 16.20, cu ajutorul aparatului radar, pe Autostrada Transilvania (A3), la kilometrul 12, pe sensul de mers Gilău – Câmpia Turzii.

Tânărul a fost amendat cu suma de 720 de lei. Totodată, polițiștii i-au reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pentru o perioadă de 90 de zile.

Potrivit Poliției, tânărul avea permis de conducere din luna iunie.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Viktor Orban numește care este adevărata amenințare pentru Ungaria: „O sursă de pericol iminent”
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Prințul William îl voia pe Andrew alungat din familia regală „înainte ca situația să se agraveze”, după interviul despre relația acestuia cu Epstein
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Turiștii care ajung pe o insulă italiană riscă o taxă de 500 de euro