Prima pagină » Știri » LOTO, LOTO 6 din 49. Marele câștigător la tragerea Loto 6/49 de duminică și-a ridicat premiul. Biletul norocos. FOTO

LOTO, LOTO 6 din 49. Marele câștigător la tragerea Loto 6/49 de duminică și-a ridicat premiul. Biletul norocos. FOTO

LOTO, LOTO 6/49. Câștigătorul marelui premiu la Loto 6/49, din data de 22 decembrie, s-a prezentat luni la sediul Loteriei Romane pentru a-și ridica premiul, a anunțat Loteria Română.

LOTO, LOTO 6 din 49. Câștigătorul marelui premiu la Loto 6/49, din data de 22 decembrie, s-a prezentat luni la sediul Loteriei Române pentru a-și ridica premiul, a anunțat Loteria Română, printr-un comunicat remis gândul.

„Astăzi, 6 ianuarie 2014, s-a prezentat la sediul central al Loteriei Romane, fericitul câștigător al marelui premiu la Loto 6/49, din data de 22 decembrie 2013. Cu câteva zile înainte de Crăciun, un jucător a câștigat cu o variantă simpla la Loto 6/49 un premiu în valoare de 3.014.025,73 lei. Biletul norocos a fost jucat la agenția 06-052 din Bistrița jud.Bistrița-Năsăud și a fost completat cu o variantă simplă la Loto 6/49, prețul acestuia fiind de doar 4,9 lei”, a anunțat Loteria Română. 

Foto: Biletul câștigător//Loteria Română

Este cel de-al patrulea câștig de categoria I la Loto 6/49 obținut în anul 2013. După impozitare, acesta a rămas în mână cu aproximativ 2,26 milioane lei.

LOTO, LOTO 6/49. Loteria Română, despre marele câștigător: „Familist convins, jucător cu tradiție”. Ce vrea să facă cu banii

„Marele câștigător este un om modest, familist convins, care a muncit din greu întreaga viață. E un jucător cu tradiție, însă niciodată nu a crezut că va câștiga marele premiu. A aflat că a câștigat cu totul intâmplător, și-a amintit de bilet și a vrut să verifice într-o doară dacă a câștigat
ceva sau nu”, se arată în comunicat. 

„Numerele pe care le joacă au întotdeauna o semnificație personală. Au fost nenumărate cazuri în care nici nu a mai verificat biletele jucate. Cu banii câștigați, în primul rând va ajuta niște copii bolnavi, iar restul îi va investi într-o afacere proprie”, se mai arată în comunicat.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Vin ninsorile în București, mai devreme decât ne așteptam. Pe ce dată ninge, potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Ce avere și datorii are Ciprian Ciucu, noul primar al Bucureștiului. A reușit să strângă și economii
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Istoria migrației umane, rescrisă cu o nouă descoperire